PLBIH: Sloboda preokretom čuva vrh

Sloboda gubila na poluvrmenu u Vitezu, ali u drugom poluvremenu stigla do pobjede 3:1 kojom se učvrstila na vrhu. Široki ubjedljiv u Mostaru, “nula” u Bijeljini.

Premijer liga BiH, 21. kolo rezultati Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Lider na tabeli Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda upisala je pobjedu i u 21. kolu. Drugu pobjedu zaredom ekipa Husrefa Musemića upisala je na gostovanju u Vitezu, iako istoimeni protivnik nije bio nimalo lak plijen.

Naprotiv, domaći fudbaleri su poslije prvih 45 minuta vodili 1:0 autogolom Kostića, međutim drugo poluvrijeme potpuno je pripalo Slobodi.

Novi autogol na ovoj utakmici viđen je u 65. minute kada je Novak poslije gužve u šesnaestercu poslao loptu u svoju mrežu za izjednačenje.

Sloboda je poslije toga krenula po sva tri boda, a osam minut aprije kraja Oradgić donosi veliki preokret – 2:1. U sudijskoj nadoknadi Zeba je “ovjerio” pobjedu kojom je Sloboda bar nakratko pobjegla Zrinjskom na četiri boda prednosti, do završetka utakmice “plemića” sa Čelikom.

Široki Brijeg je iskoristio kiks Sarajeva i izjednačio se sa njim i radnikom na trećoj poziciji sa 39 osvojenih bodova.

Širokobriježani su lako i efikasno riješili gostovanje kod “fenjeraša” Veleža, već na poluvremenu je bilo 2:0, a Ivanković je stavio tačku na sedam minuta prije kraja.

Radnik i Olimpic remizirali su u Bijeljini u utakmici na nekoliko prilika, ali ne i golova.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, ali nije bio dovoljno konkretan pred golom Bandovića, pa se možda izdvaja samo prilika Srećkovića.

Olimpic je u nastavku preuzeo inicijativu, imao i par dobrih prilika, međutim nije uspio da savlada Avdukića.

Najbolju priliku za to imao je Brković u 60. minute kada je sam izašao pred Avdukića ali je šutirao nekoliko centimetara pored desne stative.

Lijep gest Bijeljinaca viđen je pred ovaj meč kada su transparentom zahvalili fudbaleru Barselone Ivanu Rakitiću na kupovini novog semafora za Radnik.