Malbašić u formi pred Zvezdu

Ofanzivni vezista Vojvodine nameće se kao lider "lala".

Učinak Filipa Malbašića bio je prethodnih meseci, na momente, jedna od svetlih tačaka u nizu utakmica Novosađana bez pobede.

U pet nastupa u dresu "lala", bivši igrač Rada, Partizana, Hofenhajma i Lehije postigao je dva gola i jednom asistirao, ali ni ti njegovi doprinosi još nisu doneli trijumf timu Nenada Lalatovića.

Prva prilika da to bude promenjeno zakazana je za sledeći vikend, kada će na "Karađorđu" gostovati Crvena zvezda.

U Veterniku se uveliko pripremaju za taj duel.

S obzirom na to da ovog vikenda zbog obaveza reprezentacija nemaju obaveze u prvenstvu, Vojvodina i Jagodina odigrale su međusobni duel u Fudbalskom centru "Vujadin Boškov" i domaćin je pobedio 2:1 (2:1), a Malbašić je postigao oba gola za crveno-bele.

Ofanzivni vezista prvi put je zatresao mrežu gostiju u 28. minutu, iz penala, a nedostižnu prednost postavio je u 36. minutu, udarcem sa više od 20 metara. Jagodinci su brzo odgovorili i minut kasnije savladali Srđana Žakulu, postavivši konačnih 2:1 lepim volej udarcem Miroslava Lečića, takođe sa više od 20 metara.

Lečić je u nastavku utakmice imao najbolju priliku da promeni rezultat, ali je Žakula u 50. minutu odlično reagovao na šut sa nekoliko metara i sačuvao svoju mrežu.

Vojvodina će Zvezdu dočekati sledeće subote, od 18.00 časova, dok će Jagodina istovremeno na svom terenu ugostiti Čukarički.