Željo lako preko Drine

Fudbaleri Željezničara ostvarili su veoma bitnu gostujuću pobjedu u Zvorniku, kojom nastavljaju trku za šampionsku titulu.

Drina Željezničar 0:2 24. kolo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

U prvom meču 24. kola Premijer lige BiH, Željezničar je rezultatom 2:0 porazio Drinu u Zvorniku.

U ne pretjerano zanimljivom prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, težak i nakvašen teren otežavao je igru fudbalerima oba tima, ali su gosti do prednosti stigli u pravom trenutku.

Igrala se sama završnica prvih 45 minuta, kada je Samir Bekrić proigrao Miroslava Stevanovića, a nekadašnji fudbaler Drine pogodio je mrežu svog matičnog kluba.

Drina Zvornik v Zeljeznicar 0:1 (Stevanovic)by redakcija1

U nastavku je Željezničar održavao prednost sve do 66. minuta, kada je Ivan Lendrić poduplao vođstvo gostiju i praktično riješio pitanje pobjednika.

Stevanović je bio u prodoru, dodao do Bekrića, čiji udarac je odbranio golman Zvorničana Filip Erić, ali se lopta odbila do Lendrića, a ubojitom golgeteru nije bilo teško da postigne već šesti gol u isto toliko mečeva od dolaska u redove Želje.

Drina Zvornik v Zeljeznicar 0:2 (Lendric)by redakcija1

Sa ova tri boda, sarajevski plavi približili su se vodećem dvojcu Zrinjski - Sloboda na četiri boda, s tim da Mostarci i Tuzlaci svoje mečeve igraju kasnije.