SERIJA A: Napoli silan i bez Igauina

Napolitanci bez svog prvog strelca ubjedljivo savladali Veronu i nastavili trku sa Juventusom.

Sve odigrane nedjeljne utakmice 32. kola Serije A završene su pobjedama domaćina. Poslije istorijske pobjede Empolija u derbiju Toskane, trijumf su upisali i Torino, Napoli i Sampdorija.

Najbujedljiviju je slavio Napoli koji je sa 3:0 sa San Paola ispratio “fenjeraša” Veronu.

Napolitanci su na ovom meču bili lišeni pomoći suspendovanog Gonzala Iguaina, ali gosti koji su sa samo tri pobjede ove sezone zakucani za dno tabele bili su lak plijen.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta u kojima je Napoli napadao, promašivao, a onda i pogađao.

Dvije stative pogodili su Napolitanci u prvom poluvremenu, poslije pokušaja Insinjea i Gabjadinija, kojem je pripala pomalo nezahvalna uloga da zamijeni Iguaina.

Imao je Gabjadini još dvije dobre prilike, a onda je u 33. minutu konačno i zatresao mrežu. Dvadesetčetverogodišnji napadač odlično je ispratio akciju i pokušaj Kaljehona a zatim glavom pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Gabjadini gol

Verona nije imala šanse protiv raspoloženog Napolija, a kada je u drugom minutu sudijske nadoknade Suprajen skrivio penal i dobio crveni karton sve je bilo gotovo.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Insinje i Napoli je sa prednođšću 2:0 otišao na odmor.

Napoli 2:0

Momci u plavim dresovima rutinski su odradili drugo poluvrijeme, a sudbinu Verone zapečatio je Kaljehon u 70. minutu poslije dobrog prodora i asistencije El Kadurija.

Gol Kaljehon

Mogao je Španac nešto kasnije da povisi i na 4:0, ali je loše šutirao poslije odlično izbjegnute ofsajd zamke.

Napoli je ovom pobjedom ostao na šest bodova zaostatka za liderom Juventusom šest kola prije kraja sezone.

Domaćinsku nedjelju u Italiji potvrdili su i Torino pobjedom nad Atalantom 2:1, te Sampdorija koja je u Đenovi savladala Udineze rezultatom 2:0.