"Vučica" uljepšala Totijev jubilej

Roma sa ubjedljivih 3:0 savladala Kjevo na 600. meču Frančeska Totija u Seriji A.

Fudbaleri Rome priredili su pravu «žurku» za svoje navijače u nedjelju, iako je meč 37. kola protiv Kjeva odigran u matine terminu.

ROMA – KJEVO 3:0 (2:0)

"Vučica" je stigla do pobjede i bar nakratko preuzela drugu poziciju na tabeli, viđena su tri lijepa pogotka, a sve je uljepšao jubilej kapitena Frančeska Totija koji je odigrao 600. utakmicu u Seriji A.

Ispred njega su samo Havijer Zaneti sa 615 nastupa i Paolo Maldini sa 647.

Toti ulazak u igru

Upravo taj detalj obilježio je nedjeljno prijepodne. Kada je u 59. minutu Frančesko Toti krenuo ka terenu čitav stadion je ustao i aplaudirao "Princu Rima", čija sudbina u "vječnom gradu" je i dalje neizvjesna.

Njegovi saigrači pobrinuli su se da mu olakšaju boravak na terenu i "vučica" je već imala dva gola prednosti iz prvog poluvremena.

Vođstvo Romi donio je Naingolan u 19. minutu. Pokušao je Belgijanac da uposli svog saigrača, ali lopta mu se vratila i nije bilo druge nego da sam završi akciju.

Gol naingolan

Na 2:0 povisio je Ridiger, poslije milimetarski preciznog slobodnjaka Miralema Pjanića.

GOl RIdiger

Frančesko Toti još jednom je potvrdio da i dalje igra vrhunski i pet minuta prije kraja dao je svoj doprinos ubjedljivoj pobjedi Rome.

Gol Pjanić

Toti je asistirao, a egzekutor je bio asistent kod drugog gola, Miralem Pjanić i Roma je stigla do četvrte pobjede u nizu, 22 u sezoni, kojom je preuzela drugu poziciju na tabeli od Napolija, koji svoj meč igra u večernjem terminu.