BUNDES: "Švabe" u Cvajti, Verder se spasio!

Dvostruki osvajač Bundeslige, Štutgart, poslije 38 sezona u Bundesligi, preselio u niži rang. Verder golom u posljednjim trenucima meča izbjegao istu sudbinu. Šampion Bajern šampionski završio sezonu.

Bajern je na najbolji mogući završio sezonu u kojoj je stigao do rekordne 26 šampionske titule.

Pobjedu nad Hanoverom 3:1 kojom se Pep Gvardiola oprostio od Bundeslige obezbijedili su Levandovski i Gece, dok je Zobih u drugom poluvremenu samo postigao počasni gol za goste.

Levandovski je pogotkom u 12. minutu stigao do kvote 30 i postao tek šesti igrač u istoriji Bundeslige sa toliko postignutih golova u sezoni i prvi od 1977. godine kada je Diter Miler zabio 34 gola.

Prava borba u posljednjem kolu vodila se ipak na dnu, gdje je sudbina nekih klubova riješena u posljednjim minutama.

Poslije čak 38 sezona provedenih u Bundesligi, Štutgart je preselio u niži rang.

Popularne „Švabe“ poražene su od Volfsburga 3:1 i nakon serije od šest vezanih poraza ispali su u „Cvajtu“, tek drugi put u svojoj istoriji. U međuvremenu Štugart je dva puta osvajao „salataru“ i bio jedan od uspješnijih učesnika Bundeslige.

Gotovo istu sudbinu u posljednji trenutak izbjegao je Verder, kojem je prijetilo izbacivanje u niži rang poslije 34 sezone u elitnom rangu.

Ekipa iz Bremena dvije minute prije kraja meča sa Ajntrahtom postigla je pogodak i obezbijedila opstanak, pa čak i 13. mjesto na tabeli. Poslije centaršuta sa desne strane Pizaro je dobro skočio, a nastavku akcije loptu je u mrežu poslao Đilobođi za veliko slavlje na Vezeru.

Prethodno je najbolju priliku za Verder imao Junuzović u 63. minutu kada je dobio odličnu optu na uglu peterca, ali mu je ona prešla preko noge i šutirao je daleko od gola.

Verder je ovim pogotkom gurnuo Ajntraht u ambis, tačnije u baraž, u kojem će ekipa trenera Nike Kovača i Mijata Gaćinovića igrati protiv Nirnberga, trećeplasirane ekipe na tabeli Cvajte.

Po završetku utakmice u Bremenu stadion Vezer je eksplodirao, a navijači su čak probili ogradu i spustili se sa tribina na teren da proslave opstanak sa igračima Verdera.

Čak pet golova viđeno je u Hofenhajmu gdje je Šalke stigao do lake i ubjedljive pobjede 4:1 nad domaćinom, kojom je ovjerio plasman u Ligu Evrope, te u Leverkuzenu, gdje je Bajer malo teže, sa 3:2 ispratio Ingolštat.

Borusija Menhengladbah pobjedom u gostima nad Darmštatom sačuvala je poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok će u Ligu Evrope osim Šalkea i Majnc koji je remizirao bez golova za Hertom.

Ekipa iz Berlina jedno vrijeme je bila na mjestu koje vodi u Ligi šampiona, međutim loši rezultati u finišu prvenstva koštali su je plasmana u evropska takmičenja.

Borusija Dortmund oprostila se od svojih navijača remijem 2:2 sa Kelnom. "Jarčevi" su vodili 2:1 do 75. minuta, kada je Rojs donio svojoj ekipi bod, ali i klupski rekord.

Bio je to 82 pogodak "milionera" u sezoni, čime su nadmašili svoj učinak iz sezone 2012/13.