IKŠ: Golčina Arde, Mesi i Suarez još nisu u formi

Barselona lako savladala Seltik 3:1, a reprezentativac Turske postigao spektakularan gol.

Barselona odigrala prvi meč na Internacionalnom kupu šampiona i lako pobedila.

Luis Enrike odlučio se na kombinovani sastav, posebno u odbrani, ali je njegova ekipa bez većih problema savladala škotski Seltik. Katalonci su dobili rezultatom 3:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

U svojoj prvoj utakmici u novoj sezoni, a i sa novom frizurom, Lionel Mesi nije uspeo da se upiše u strelce (igrao 45 minuta), kao ni njegov saigrač iz napada Luis Suarez (igrao 90 minuta), ali je to "za rukom" pošlo trećem napadaču Muniru el Hadadiju.

On je postavio konačan rezultat u 41. minutu meča na asistenciju Urugvajca, a pre njega upisali su se i Arda Turan u 11. minutu, izjednačio je Grifits u 29, ali je Embrouz samo dva minuta kasnije postigao autogol.

Gol Turčina, koji je imao Evropsko prvenstvo za zaborav, bio je i najspektakularniji pogodak meča.

Koliko je lep potez bio Arde Turana toliko je bio i Aleša Vidala koji je pre asistencije proturio loptu kroz noge jednom igraču Seltika i savršeno uposlio svog saigrača na ivici kaznenog prostora.