Dogodilo se što NIKAD nije: Šampion odmah izgubio!

Nova sezona Premijer lige počela iznenađenjem, prvak Lester je izgubio od Hala, novajlije - 1:2!

Počelo je kiksom šampiona!

Iako je i Klaudio Ranijeri prilično slikovito govorio o minimalnim šansama svog tima da odbrani titulu, ovakav start sezone "lisica" se nije očekivao.

Na gostovanju Halu, povratniku u elitu, Lester je postao prvi branilac titule Premijer lige koji počinje sezonu porazom u prvom kolu.

Domaćin, koji je počeo sezonu bez ijednog pojačanja, srušio je na leđa učesnika Lige šampiona golovima Adame Valentina u 46. minutu i Roberta Snodgrasa u 57.

U međuvremenu, Rijad Mahrez pogodio je sa bele tačke, iz penala koji nije trebalo da bude dosuđen, jer je faul na Demaraju Greju bio napravljen van kaznenog prostora.

HAL - LESTER 2:1 (1:0)

Koliki je podvig viđen u Halu potvrđuje i podatak da je domaćin dočekao meč sa samo 13 spremnih igrača, kao i da je utakmicu odigrao bez ijedne izmene!

Na drugoj strani, Lester je napadao i bio agresivan dok je imao svežinu. Džejmi Vardi promašio je u finišu prvog dela veliku šansu, ali u nastavku ostajao bez snage dok je meč odmicao.

Lester zaista na momente deluje veoma umorno. Daleka putovanja očigledno su ostavila trag na igri ekipe kojoj je borbenost najvažnija osobina i koja je prošle godine oduševljavala upravo požrtvovanošću.

Upravo zato, šampion Premijer lige u subotu je bolno shvatio koliko je teška sezona pred njim.

HAL: Jakupović - El Mohamadi, Livermor, Dejvis, Robertson - Mejler, Hadlston, Klukas - Snodragas, Ernandez, Diomande

LESTER: Šmajhel - Simpson (od 83' Uljoa), Luis Ernandez, Morgan, Fuks - King (od 68' Amartej), Drinkvoter, Mahrez, Grej (od 68' Okazaki)- Musa, Vardi