Voša "gazi", neka se spremi AZ

Vojvodina u prvom poluvremenu rešila meč 5. kola Superlige protiv Javora. Pobeda Rada u Novom Pazaru...

Superliga rezultati petog kola Izvor: Mondo/ Goran Sivački

Vojvodina nije mogla da napravi bolju uvertiru za dvomeč sa AZ Alkmarom u plej-ofu za Ligu Evrope.

Najlepša pozivnica da navijači u četvrtak uveče ispune "Karađorđe" ispisana je u nedelju, u 5. kolu Superlige. Vojvodina je deklasirala Javor i najavila da će ove sezone, ukoliko ne bude drastičnog pada forme, ozbiljno konkurisati u borbi za šampionsku titulu.

Raspucane i raspoložene "lale" pogodile su četiri puta, pritom odbrana nijednom nije kapitulirala - 4:0!

Već posle 45 minuta bilo je jasno da će Novosađani lako osvojiti tri boda. Paločević, Malbašić i Meleg obezbedili su sigurnih 3:0 za tim Nenada Lalatovića u prvom poluvremenu. Pitanje je bilo samo sa koliko golova prednosti će Voša pobediti. Na odličnu igru belo-crvenih nadovezao se i pogodak Ašćerića.

Pored toga što se upisao u strelce, Ašćeri je bio i asistent. Kod prvog gola Vojvodine sjajno se oslobodio čuvara i proigrao Paločevića, a ovaj rutinski šutirao sa 8-9 metara iskosa sa desne strane i pogodio.

I Paločević je bio asistent, kod drugog gola.

Kod trećeg je njegov šut bio blokiran, kada je Meleg u 32. minutu natrčao i pogodio.

Rad je napravio iznenađenje i slavio osvajanje tri boda na vrućem terenu u Novom Pazaru - 2:0. Gostima je pomogao Vladimir Tintor, koji je u 45. minutu zaradio isključenje, tako da su Pazarci dosta dugo igrali sa igračem manje. Tu činjenicu iskoristili su "građevinari" i stigli do trijumfa.

Radnik i Borac su u Surdulici odigrali 1:1. Domaćin je izjednačio u 93. minutu. Mladost je pobedila Napredak 1:0 u Lučanima. Golova jedino nije bilo na Voždovcu, gde su "zmajevi" ugostili Metalac.