Voša plesala na Brdu

Vojvodina odlična u derbiju protiv posrnulog Čukaričkog, 3:1. Paločević postigao dva gola.

Voša plesala na Brdu Izvor: MN PRESS

Poraz od AZ Alkmara nije poremetio Vojvodinu.

Novosađani su nastavili da igraju sigurno u domaćem prvenstvu, što potvrđuje i njihova partija na Banovom brdu, gde su u nedelju nadigrali Čukarički.

Golovima raspoloženog Aleksandra Paločevića (asistencija Antića i "projektil" iz daljine), kao i egzekucijom Filipa Malbašića na dodavanje Nikole Ašćerića, "lale" su sačuvale uspešan skor u domaćem prvenstvu (četiri pobede, jedan remi).

Sa druge strane, "brđani" su u sve većem problemu.

ČUKARIČKI - VOJVODINA 1:3 (0:1)

Sportski direktor domaćina Vladimir Matijašević govorio je posle poraza od Partizana u Humskoj da je to bio jedan od najgorih nastupa "brđana" od kada je on preuzeo funkciju. Tada uključene crvene lampice sijaće još jače posle ovog kola...

Pobeda Novosađana dovodila se u pitanje samo sedam minuta (od 60. do 67), između pogotka Igora Matića iz (čini se - strogo) dosuđenog penala za izjednačenje i Paločevićevog hica van kaznenog prostora za 1:2.

Već u 73. minutu, Paločević je proigrao Ašćerića, a on sa otvorenim putem pred sobom proigrao Malbašića, koji je postavio konačnih 1:3.

Pred Vojvodinom su dani pripreme za gostovanje AZ Alkmaru, u revanšu baraža za Ligu Evrope. Pred Čukaričkim je sve komplikovaniji put do izlaska iz krize, koja se oslikava i na terenu i u rezultatima "brđana", jer su osvojili samo četiri boda u šest kola.