Voša prati Zvezdu: 5:0 u Novom Sadu!

Novosađani raspucani dočekali pauzu u prvenstvu.

Vojvodina Spartak 5:0 Superliga Srbije 7. kolo Izvor: MN PRESS

Posle dva meseca rada u novoj sezoni, fudbaleri Vojvodine nasmejani odlaze na prvi kratki raspust.

Ekipa Nenada Lalatovića brzo se oporavila od eliminacije iz baraža za Ligu Evrope i na svom terenu "zatvorila" 7. kolo više nego ubedljivom pobedom nad gostima iz Subotice.

VOJVODINA - SPARTAK 5:0 (2:0)

Mrežu Subotičana "načeo" je Filip Malbašić na asistenciju Dušana Jovančića u 13. minutu, iz praktično prve šanse na utakmici.

Već u 31, Dejan Meleg izveo je korner, Vladimir Kovačević "spustio" loptu do Nikole Ašćerića, koji je iz okreta duplirao vođstvo - 2:0. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, posle kojeg su usledile nove ofanzive domaćina.

U 62. minutu Ašćerić je šutirao iz sredine šesnaesterca, golman Budimir Janošević nakratko odbio loptu, a na nju naleteo Aleksandar Paločević, za odlučujućih 3:0. Potom je zasijao i mladi rezervista "lala", Lazar Zličić.

Perspektivni vezista postigao je do kraja utakmice dva gola - prvi u 77. minutu, natrčavši na povratnu loptu Miloša Trifunovića, a drugi pet minuta pre kraja, udarcem sa oko 13-14 metara.

Ovim, trećim "vezanim" trijumfom, Novosađani su zadržali korak za liderom Crvenom zvezdom, za kojom zaostaju samo tri boda, ali uz odigranu utakmicu manje.

Odličan početak sezone Vojvodine, koja se ove nedelje rastala sa desnim bekom Nemanjom Miletićem, čije je mesto večeras zauzeo Ivan Lakićević. Posle pauze, očekuje se i uključenje novajlije Filipa Kneževića u takmičarski pogon, a ostaje da se vidi da li će Lalatovićev tim trpeti još promena do kraja prelaznog roka.

Ovaj tim "Stare dame" srpskog fudbala s razlogom je probudio optimizam među navijačima.