PL BiH: Bez golova, a odlična utakmica

Jajački Metalege i Sloboda odigrali su neriješeno 0:0 na travničkoj "Piroti" u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH: Bez golova, a odlična utakmica Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Odlična utakmica viđena je u nedjelju u Travniku, gdje su malobrojni gledaoci mogli istinski da uživaju u ljepoti prikazanog fudbala jajačkog i tuzlanskog kluba, ali na žalost nedostajali su jedino golovi.

"Kraljevi" su imali više od igre i zrelije šanse, posebno u prvom poluvremenu kada je Tuzlake u nekoliko navrata spasio golman Kenan Pirić.

Najbolju šansu imao je Nebojša Popović u 19. minutu za Metalege kad je sam izišao ispred golmana, ali je Pirić sjajno reagovao i spriječio vođstvo Jajčana.

Pirić je bio maestralan i u 26. minutu kad je odličnom intervencijom spriječio evrogol volej udarcem Siniše Dujakovića.

Svoje prilike da matiraju Nevresa Fejzića imali su i fudbaleri sa "Tušnja", a najbliži pogotku bili su u u 14. i 37. minutu kad je udarce Zajka Zebe iz slobodnjaka, te Ivana Kostića nakon centaršuta iz kornera zaustavio golman domaćina.

...

U nastavku je ponovo "sijevalo" na obje strane, a u 61. minutu Zeba je odlično uposlio Aleksandra Subića, ali se spetljao bivši kapiten banjalučkog Borca i defanzivac Partizana.

Prethodno je za malo neprecizan bio Vernes Selimović poslije solo akcije i odličnog udarca, međutim, lopta je prohujala pored stative Slobode.

Selimović se u 68. minutu našao ponovo u mat poziciji, ali je šutirao iznad prečke sa pet metara iako je praktično već savladan bio golman Pirić.

Privremeni šef struke tuzlanskog tima Amir Spahić, koji je naslijedio Husrefa Musemića, pokušao je da izmjenama osvježi ekipu i pokuša da stigne do kompletnog plijena, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.

U 82. minutu gužva u kaznenom prostoru Slobode, ali se fudbaleri Metalegea nisu snašli poslije centaršuta Elvisa Bibića i propala je nova šansa za jajačke "kraljeve".

Kad se sve sabere i podvuče crta, podjela plijena bila je i najpravedniji ishod.

Sloboda: Pirić, Efendić, Kostić, Mehmedagić, Subić, Stjepanović, Ordagić, Grahovac, Zeba, Karić, Krpić.

Metalege: Fejzić, Kovač, Smajić, Helvida, Selimović, Dujaković, Sakan, Rašić, Radulović, Stakić, Popović.