PL BiH: Minimalac za drugo mjesto bordo kluba

Sarajevo je minimalnim rezultatom na "Koševu" savladalo Olimpika (1:0) u posljednjoj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH: Sarajevo - Olimpik 1:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevo je od nedjelje popodne drugoplasirana ekipa Premijer lige BiH nakon pobjede protiv najmlađeg gradskog rivala Olimpika 1:0 (1:0).

Gol odluke na "Koševu" dogodio se već u drugom minutu, tačnije 71 sekundi, kad je mrežu "vukova" pogodio Saša Balić - 1:0.

Gosti su žestoko protestovali jer su tražili prekršaj nad golmanom Ratkom Dujkovićem, ali je sudija Adis Mulahasanović pokazao da je gol regularan i pokazao žuti karton čuvaru mreže "vukova".

...

Ekipa trenera kluba sa "Koševa" Mehmeda Janjoša, koji je po treći put u karijeri sjeo na bordo klupu, nastavila je s dominacijomu prvom dijelu, ali nije uspjela da terensku inicijativu kruniše novom šansom do 24. minuta.

Tada je prvi strijelac Sarajeva Mersudin Ahmetović promašio "zicer" poslije centaršuta Anela Hebibovića.

U 43. minutu gosti sa "Otoke" su prvi put zaprijetili domaćinu preko Mile Pehara, koji je povukao kontranapad po desnoj strani, ali je uputio neprecizan centaršut.

Početkom drugog dijela viđena je gotovo ista slika na terenu kao u prvom poluvremenu - Sarajevo je imalo posjed lopte i inicijativu, stvorilo je i nekoliko polušansi preko Ahmetovića i Marka Ćetkovića, ali se rezultat nije promijenio.

Odličnu priliku u 58. minutu imao je i Anel Hebibović, ali je sa 11 metara šutirao iznad prečke.
Sredinom nastavka probudili su se i "vukovi", ali je ispred Sanjina Lelića pravovremeno reagovao golman bordo kluba Bojan Pavlović i spriječio izjednačenje. Imao je i kapiten Olimpika Bojan Regoje u 73. minutu priliku da ugrozi domaće, ali je očajno šutirao.

Hrabro je Olimpik nastavio da atakuje ka golu Sarajevu u namjeri da stigne do barem jednog boda, ostvaljajući prostor domaćinu za kontranapade.

Iz jednog u 89. minutu bordo tim je preko marka Ćetkovića dobro reagovao na odbijenu loptu i pogodio stativu gola Olimpika. Do kraja se mreže nisu zatresle i Sarajevo je zabilježilo novu, četvrtu pobjedu ove sezone i proboj na drugu poziciju.

"Vukovi" su s druge strane ostali zakucani za dno tabele.

Olimpik: Dujković, Regoje, Kobiljar, Karić, Milović, Rastoka, Lelić, Isić, Pehar, Vrdoljak, Zolj.
Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Crnkić, Hebibović, Balić, Radovac, Ćetković, Ahmetović, Ivetić.