Borac silan na Vuletovom debiju u Banjaluci!

Na debiju novog trenera Vuleta Trivunovića pred banjalučkom publikom, fudbaleri Borca deklasirali su Slobodu iz Mrkonjić Grada 5:0 (2:0) i zadržali lidersku poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske.

Banjalučki Borac nastavlja da krči put prema povratku u Premijer ligu BiH.

Crveno-plavi su utakmicu protiv Mrkonjićana riješili u prvom poluvremenu 14. kola kad je na semaforu Gradskog stadiona pisao 2:0 u korist domaćina. U nastavku su domaći bili još raspoloženiji, pa se mreža gostiju tresla još tri puta.

BORAC (BL) - SLOBODA 5:0 (2:0)

Najprije je Siniša Radoja iz jedanaesterca u 27. minutu doveo Borac u vođstvo, da bi prije samog odlaska na odmor Slađan Antić povisio na 2:0.

U nastavku utakmice, Antić je svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu gostiju za ubjedljiv trijumf banjalučkih fudbalera, nakon "rezervista" Miloš Kukić opravdao ukazano povjerenje i sa dva pogotka (prvi sa 11 metara) kompletirao "petardu" u mreži Mrkonjićana.

Teže nego što se očekivalo, prvi pratilac Banjalučana Rudar Prijedor slavio je u Šamcu. "Rudari" su do nova tri boda stigli trijumfom 3:2, te tako nastavili potrjeru za banjalučkim crveno-plavim, a šamačke crno-bijele gurnuli ka nižem rangu takmičenja.