Ludnica u Tuzli, Radnik jedva, Željo rutinski

Pobjede Željezničara i Radnika u mečevima 16. kola Premijer lige BiH. Odlična utakmica u Tuzli Sloboda - Zrinjski.

Meč Sloboda – Zrinjski najavljivan je kao derbi 16. kola Premijer lige BiH, ispostavilo se s pravom mada prvo poluvrijeme je nagovještavalo utakmicu koja će ići u jednom smjeru - ka pobjedi Zrinjskog.

Imali su igrači Vinka Marinovića prednost 2:0, a kada su poveli 3:0 početkom drugog poluvremena činilo se da je sve odlučeno.

Ipak domaći fudbaleri nisu se predavali i za dvadeset minuta dali su tri gola , tako da je u Tuzli odigrana moža i najzanimljivija utakmica sezone. Sloboda je preko Aleksandra Subića u finišu utakmice imala šansu i za totalni preokret, ali je ostalo 3:3. Odličan meč.

Krenimo redom. Tim Vinka Marinovića poveo je u 14. minutu . Strijelac Mešanović.

...

Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0 za goste. Gol je postigao Petrak. Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

...

U drugom poluvremenu Nemanja Bilbija postiže treći gol za Zrinjski. Igrao se 51. minut. Šesti gol napadača Zrinjskog ove sezone kome je prethodila odlična akcija.

...

Aleksandar Subić, koji igra kao pozajmljen igrač Partizana u Slobodi smanjio je na 3:1 tri minuta kasnije.

...

Gol Subića pokrenuo je domaće fudbalere. Samo šest minuta kasnije rezultat je 2.3. Gol postiže Mehmedagić.

...

Domaći tim nakon ovog gola kao da je dobio krila. Rastrčali su se igrači Vlade Jagodića i uspjeli su da 0:3, pretvore u 3:3. Izjednačujući gol za Slobodu postigao je Krpić u 76. minutu.

...

RADNIK SMANJIO PREDNOST NA ŠEST BODOVA

Radnik se dugo mučio sa Metelageom na domaćem terenu. Napadač drugoplasirane ekipe na tabeli Obradović uspio je da postigne gol u 77. minutu utakmice i tako obezbijedi svom timu pobjedu.

Radnik je i dalje drugi, ali nakon ovog kola zaostaje šest bodova za Zrinjskim.

Željezničar je slavio u gostima protiv Viteza 2:0. Oba gola za goste postigao je napadač Lendrić. Prvi je dao u 27. minutu.

...

Drugi pogodak, kojim je odlučen pobjednik Lendrić postiže 20 minuta prije kraja meča.