I opet od 0:3 do 3:3, izvukao se Arsenal!

Još jedan "klasik" odigran u Premijer ligi. Utakmica o kojoj će se dugo pričati i večno pamtiti. Arsenal u 70. minutu gubio 3:0 na gostovanju Bornmutu, ali je izvukao bod.

Bornmut ima skalp Mančester junajteda (2:1), ima i Čelsija (1:0), ove sezone "preokrenuo" je Liverpul (4:3), a sada je bio nadomak da razbije Arsenal, ali nije čak ni do pobede stigao. Vodio je 3:0 do 70. minuta.

BORNMUT - ARSENAL 3:3 (2:0)!

Heroj crveno-belog Londona je Olivije Žiru. Skočio je "pod oblake" u prvom od šest minuta sudijske nadoknade i pogodio mrežu. Bod "kao kuća", jer je polovinom drugog dela nerešen rezultat delovao kao nemoguća misija za goste. Francuz je pored pogotka imao i dve asistencije!

---by Bayeo

I to u momentu kada "tobdžije" na sve načine pokušavaju da uhvate priključak za Čelsijem u borbi za titulu.

Poraz u "kraljevom parku" mogao je skupo da košta Arsena Vengera, ali ni bod ne može da zadovolji apetite slavnog kluba. Arsenal je ostao na četvrtom mestu posle 20. kola i već u sredu Totenhem će imati priliku da ga prestigne ili Čelsi da mu pobegne možda i na nedostižnih 11 bodova.

Umeo je Arsenal prethodnih godinu i po dana da prmi tri komada, ali ih je dobijao od Barselone, Liverpula, Mančester junajteda... Kako je počelo na gostovanju Bornmutu delovalo je da će neslavnih 0:4 protiv Sautemptona 26. decembra 2015. godine biti oboreno.

Hektor Belerin se previše udaljio od svog mesta, sve je lepo video Žunior Stanislas i dugačkom loptom prebacio težište na levu stranu, gde je bio maestrani bek Čarli Denijels. Imao je puno prostora, iskoristio ga je driblingom, kojim je izbacio Španca, a zatim preciznim udarcem savladao Petra Čeha.

Arsenal je već od 16. minuta imao minus, a od 20. i dva gola zaostatka.

Granit Džaka je potpuno nepotrebno odgurnuo fudbalera Bornmuta u svom šesnaestercu i za sudiju nije bilo dileme. Kalam Vilson je namestio loptu i udarcem po srdini savladao Čeha.

Očajni Arsenal u svom najgorem prvom poluvremenu ove sezone nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.

Nije se mnogo promenilo ni na počektu drugog poluvremena. Pošto je poništen gol Bornmuta, domaćin nije posustajao, naportiv. U 58. minutu je izveo akciju iz koje je Rajan Frejzer, pošto je prethodno možda i faulirao Belerina, matirao Čeha. Prošao je po levoj strani, stigao do gola, lepo osmotrio gde ima najviše prostora i tu proturio loptu.

Aleksis Sančez vratio je nadu londonskom timu u 70. minutu i od tog momenta počinje velika ofanziva ka golu Artura Boruca.

Samo pet minuta kasnije Lukas Perez je iz potpuno izgubljene situacije "oživeo" Arsenal. Pošto je Den Gosling propustio ogromnu priliku u 83. da reši meč, već u sledećem minutu isključen je Sajmon Frensis. Kapiten Bornmuta dobio je direktno isključenje zvog grube igre.

Sve to koštalo je Bornmut VELIKE pobede...