KOPA ITALIJA: Juve u četvrtfinalu, Pjanić pogodio

Juventus je bez većih problema savladao Atalantu (3:2) iako to ne pokazuje rezultat i izborio plasman u četvrtfinale Kopa Italije.

Pitanje prolaska "Stare dame" među osam najboljih u najmasovnijem takmičenju na Apeninima praktično je riješeno već u prvom poluvremenu i to zahvaljujući Argentincu Paolu Dibali i hrvatskom napadaču Mariju Mandžukiću.

Najprije je Hrvat asistirao Dibali za "bombu" u 22. minutu, da bi se Argentinac revanširao Mandžukiću asistencijom osam minuta kasnije.

...

...

Marokanac Abdulaj Konko je smanjio u 72. minutu, ali je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić nekoliko minuta poslije iz jedanaesterca ponovo odveo Juve na "plus dva".

...

Klub iz Bergama ni tada se nije predao pošto je u 81. minutu napadač iz Obale Slonovače Emanuel Late Lat ponovo vratio nadu gostima, ali se do kraja rezultat nije promijenio.

Juventus će se četvrtfinalu sastati sa pobjednikom dvoboja na "San Siru" između Milana i Torina koji je na programu u četvrtak.

Ranije u srijedu, plasman u četvrtfinale osigurala je Fiorentina i to minimalnom pobjedom nad Kjevom u sudijskoj nadoknadi iz jedanaesterca koji je realizovao Federiko Bernadeski.

...

"Viola" će put prema polufinalu tražiti preko Napolija, koji je juče nadigrao Speciju (3:1).