Minimalac Egipta - vredan plasmana?

Golom u "minut do 12", izabranici Ektora Kupera zadržali šansu za prolaz u narednu fazu.

Fudbaleri Egipta su u drugom meču Grupe D slavili protiv Ugande sa 1:0 i tako se približili plasmanu u drugu fazu takmičenja.

Strelac pobedničkog gola u uzbudljivoj završnici bio je vezista Al Ahlija Abdalah El-Said u 89. minutu, na asistenciju napadača Rome Muhameda Salaha.

Pogledajte.

...

U prvom meču dana Grupe D, reprezentacija Gane je ranije danas savladala Mali rezultatom 1:0 i dočekaće sledeće kolo kao prvoplasirana na tabeli, sa šest bodova, dok Egipat ima četiri, Mali bod, a Uganda nulu kraj svog imena.

U poslednjem kolu sastaju se Egipat i Gana, odnosno Mali i Uganda. Egiptu će za prolaz dalje biti potreban bod, a šansu za prolaz tražiće i Mali.