"Đavoli" rutinski, autogol Nastasića

Mančester junajted očekivano prošao u osminu finala Lige Evrope. Pridružili im se Šalke i Krasnodar. Srpski reprezentativac Matija Nastasić postigao autogol, ali to nije "koštalo" njegov tim.

Prvi učesnici osmine finala Lige Evrope, koji su svoje revanš mečeve igrali u sredu umesto u standardnom terminu četvrtkom, su Mančester junajted, Krasnodar i Šalke.

Uprkos ubedljivoj pobedi (3:0) i Murinjovom "kukanju" o tome da njegova ekipa učestvuje u četiri takmičenja i da zbog toga ne može da se posveti "jurnjavi" za Čelsijem u Premijer ligi - Portugalac je izveo maltene najjači sastav i zabeležio još jednu pobedu u Ligi Evrope.

"Đavoli" su i na gostovanju Sent Entjenu slavili minimalnom pobedom (1:0), a gol odluke postigao je Henrik Mkhitarjan u 17. minutu. Loša stvar po Junajted je to što je najbolji jermenski fudbaler ubrzo morao da napusti igru zbog lakše povrede...

Još jedna nepovoljna okolnost je što je Erik Baji isključen zbog dva žuta kartona, pa će on tako propustiti naredni meč Mančester junajteda u Ligi Evrope.

Podjednako dobar rezultat iz prvog meča (3:0) imao je i Šalke, s tim da su ga oni ostvarili na gostovanju. Tim iz Gelzenkirhena nije slavio i pred svojim navijačima već je protiv ekipe Vladimira Ivića remizirao (1:1), što je ipak bilo dovoljno za prolazak u narednu rundu takmičenja.

Poveli su preko Šopfa, ali je Matija Nastasić postigao autogol u 25. minutu...

Nešto više uzbuđenja u duelu Fenera i Krasnodara.

Krasnodar je imao minimalac iz prvog meča u Rusiji, a dobro je počeo meč u Istanbulu pošto je preko Smolova poveo u sedmom minutu. Souza je do kraja poluvremena uspeo da izjednači (41. minut), ali Fener nije uspeo da postigne nijedan gol do kraja meča.

Bila su im potrebna dva za prolaz, ali na kraju 1:1.