Sevilja bolja, a Lesteru gol nade!

Sevilja pobedila Lester siti u prvom meču osmine finala Lige šampiona, ali daleko od toga da je obezbedila bezbrižan revanš. Gol Džejmija Vardija za nadu šampiona Engleske.

Džejmi Vardi kritikovan je sa svih strana. Zasluženo!

Ali, najbolji strelac Lestera proradio je kada je bilo najpotrebnije. Njegovim golom ublažen je poraz "lisica" u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Sevilja - Lester 2:1 (1:0)!

Sve do 70. minuta delovalo je kao sumorno veče za Lester, koji pošteno nije prešao centar, a već je bio primio dva gola. Golovima Pabla Sarabije u 25. i Joakina Koree u 62. minutu ekipa iz Andaluzije je stekla sigurnu prednost.

Još sigurnije je delovala na terenu...

Ipak, kada se najmanje očekivalo proradio je Vardi. Posle 500 minuta provedenih na terenu bez udarca u okvir gola, uspeo je da ukliza i sjajno dodavanje Dena Drinkvotera materijalizuje smeštanjem lopte u mrežu.

Ne samo da je Lester smanjio na 2:1, već je krenuo znatno agresivnije ka golu Sevilje, ali nije uspeo da postigne više nijedan gol.

Sve ostalo zanimljivo što smo videli u sredu uveče na stadionu u Sevilji delo je domaćih fudbalera. Od promašenog penala, prečke, dva gola i još nekoliko lepih prilika da se obezbedi miran revanš.

Sada ga definitivno neće imati!

Počelo je promašenim penalom Koree u 14. minutu, tačnije odličnom intervencijom Kaspera Šmajhela. Danac je pročitao nameru Argentinca, bacio se na pravu stranu i uhvatio "živu" loptu.  Ni ta intervencija odličnog čuvara mreže, kao ni gol koji je u 25. minutu postigao Pablo Sarabija - nisu pokrenuli goste.

Vrlo lepa akcija Sevilje krunisana je prelepim golom glavom.

Serhio Eskudero je odlično gađao "drugu stativu", a Sarabija iz punog trka poslao loptu u nebranjeni deo gola - 1:0.

Ređali su se napadi Sevilje, ali je, gledano sa strane, delovalo kao da ne igraju u najvećoj brzini. Delovali su domaći igrači samouvereni, za šta su i imali povoda, s obzirom na to da se Lester branio, a loptu skoro nije ni imao u svom posedu.

Prve znake života gosti su počeli da daju na startu drugog dela. Presekao ih je gol Koree u 62. minutu, kome je prethodila snalažljivost Stevana Jovetića i asistencija Crnogorca. Argentinac je dobio loptu "na tacni" i nije mu bilo teško da savlada Šmajhela - 2:0.

Očeikivao se treći pogodak Sevilje, a dobili smo zanimljivu završnicu zahvaljujući Vardiju. Lester je smanjio u 72. minutu i stekao realne šanse da se u revanšu pred svojim navijačima bori za četvrtfinale Lige šampiona.

Ko zna, možda je Ranijerijev sastav spreman za nova iznenađenja...

SEVILJA: Riko - Rami, Lengle, Eskudero - Fereira, Vitolo, Nzonzi, Nasri, Sarabija - Jovetić, Korea.

LESTER: Šmajhel - Simpson, Morgan, Hut, Fuks - Drinkvoter, Ndidi - Olbrajton. Mahrez, Musa - Vardi.

/Sterling 26, Augero 58, 71, Stouns 77, Sane 82 - Falkao 32, 61, Mbape 40/

Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 2:4 (0:2)

/Roben 11, Levandovski 53, Alkantara 56, 63, Miler 88 - Sančez 30/

Revanši će biti odigrani 7, 8, 14. i 15. marta.

UŽIVO:

GOTOVO!

GOOOL!

73' Vardi postiže veliki gol nade! Lester je iskoristio jednu od retkih prilika, a najbolji strelac šampiona Engleske posle 500 minuta bez udarca u okvir gola zatresao mrežu. Džejmiju je ovo drugi pogodak na poslednjih 27!

GOOOL!

62' Sevilja vodi 2:0! Korea je strelac, ali je sve kod gola završio Stevan Jovetić, Prvo je lepo primio loptu, okrenuo se i asistirao za potpuno slobodnog i zaboravljenog Argentinca.

57' Lester pokazuje znake života, ali sve to ide dosta teško. Ipak, više su na polovini Sevilje nego u prvom delu. Domaćin bi morao da krene odlučnije, kako bi osigurao miran revanš.

49' Šansa za Lester (prvi udarac u okvir gola). Musa je šutirao sa 20 metara, a zatim i prilika za Vitola, koji je pogodio stativu. Da li je ovo najava uzbudljivijeg drugog dela?

- Nastavljena je utakmica u kojoj bi sve osim pobede Sevilje, po viđenom u prvom poluvremenu, bilo iznenađenje.

Završeno je prvo poluvreme.

37' Korea odlično šutira sa distance, Šmajhel je opet uspešniji.

GOOOL!

25' Sevilja vodi! Prelep gol glavom postigao je Pablo Sarabija. Naleteo je i kao iz topa "zategao" loptu na "drugoj stativi" posle centaršuta Eskudera sa leve aut linije.

21' Nova prilika za Sevilju, koja je definitivna bolja. Eskudero je šutirao snažno po zemlji, a Šmajhel je opet pokazao klasu. Za sada centralna figura meča na stadionu "Ramon Sančež Pichuan".

14' Korea je odlučio da izvede penal, a Šmajhel pročitao njegovu nameru i ukrotio loptu.

PENAL!

13' Sevilja ima veliku priliku da povede... Korea je uspeo da iznudi najstrožu kaznu. Morgan je loše startovao.

6' Malo je falilo da Kristijan Fuks postigne autogol. Nije se razumeo sa sa Šmajhelom, ali je Danac imao dobar refleks i sprečio je nesrećni pogodak Sevilje.

3' Prvi šut ka golu Lestera. Pablo Sarabija je plasirao iskosa sa desne strane, ali je lopta proletela tik iznad prečke.