Nastasić brojao do četiri – u svojoj mreži

Borusija Menhengladbah sa 4:2 savladala Šalke i zadržala evropske ambicije. Nastasić igrao svih 90 minuta, Kolašinac vraćen sa zagrijavanja.

U Dortmundu je viđeno osam golova, u Hofenhajmu sedam, a u Menhengladbahu u subotu šest golova na meču između Borusije i Šalkea.

Borusija je na kraju slavila sa 4:2 i zadržala nadu da može da se plasira u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Ajtraht Frankfurt sada joj bježi tri, a Herta dva, s tim da oba ova tima imaju po utakmicu manje.

Jubilarni 100. duel Borusije Menhengladbah i Šalkea dobila je domaća ekipa i tako se revanširala klubu iz Gelzenkirhena za poraz od 4:0 u prvom dijelu sezone.

Povela je Borusija u 28. minutu golom Florijana Džonsona. Momak rođen u Minhenu, koji nastupa za reprezentaciju SAD zbog svojih američkih korijena, odlično je ispratio prodor i iskoristio prvu asistenciju u sezoni Florijana Hermana.

Kolašinac povrijeđen

Reprezentativac BiH trebao je da nastupi protiv Borusije Menhengladbah, ali se požalio na bolove na zagrijavanju prije meča, pa ipak nije nastupio već je meč odgldao sa klupe.

Iako je Borusija kontrolisala igru Šalke, za kojeg je od prvog do posljednjeg minuta igrao Matija Nastasić je ipak stigao do izjednačenja do kraja prvog poluvremena.

Kramer je u 38. minutu oborio Kerera u svom šesnaestercu i dosuđen je jedanaesterac, a to obično znači i pogodak, jer Borusija nije odbranila nijedan od prehodnih 14 penala dosuđenih protiv nje.

Tako je bilo i ovog puta. Loptu je uzeo Bentaleb i poslao ju u mrežu za izjednačenje – 1:1.

Tribine rasprodanog Borusija Parka u nastavku su ponovo eksplodirale, poslije drugog pogotka Džonsona, ukupno trećeg u sezoni. Igrao se 64. minut, a ovog puta Amerikanac je pogodio na asistenciju Štindla.

Samo dvije minute kasnije meč je praktično riješen golom Vendta koji je povisio na 3:1.

U 74. minutu Rafael je promašio stopototnu priliku, tačnije, njegov udarac odbranio je Ferman, ali dva minuta kasnije Brazilac se ipak upisao u strijelce za velikih 4:1.

Do kraja utakmice Šalke je uspio tek da smanji golom Gorecke koji je lijepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu poslije centaršuta Hovedesa.

Borusija je četvrtom uzastopnom pobjedom u svim takmičenjima preskočila Frajburg i Bajer Leverkuzen i sada je na osmom mjestu na tabeli sa tri boda zaostatka za šestoplasiranim Ajtrahtom.