Čile počeo snažno u Moskvi

Južnoamerikanci uhvatili zalet na početku Kupa konfederacija.

Ekipa legendarnog Huana Antonija Picija odlično je počela u Moskvi!

Na stadionu "Otkritje arena", domu Spartaka iz Moskve, Čileanci su pobedili Kamerun 2:0 (0:0), slomivši otpor afričke selekcije u finišu prve utakmice Grupe B Kupa konfederacija.

Način da "otključa bravu" Kamerunaca Fabrisa Ondoa prvi je našao Arturo Vidal, tek u 81. minutu. Aleksis Sančez je centrirao sa leve strane, a ofanzivac Bajerna glavom poslao loptu u mrežu, nagovestivši pobedu Čileanaca.

Trijumf Južnoamerikanaca potvrdio je Eduardo Vargas, napadač meksičkog Tigresa, udarcem u nadoknadi vremena, za konačnih 2:0

Interesantno je da su sudije potvrdile ovaj gol nakon provere video tehnologijom, a istom metodom su istom napadaču u prvom poluvremenu i poništile pogodak, zbog ofsajda.

U okviru Grupe B, u ponedeljak će međusobni meč odigrati Australija i šampion sveta - Nemačka. Taj meč zakazan je za ponedeljak u 17 časova u Sočiju.