Voša pobedila, ali se i ubola na "Ruže" (GOLOVI)

Novosadski crveno-beli upisali pobedu na početku evro-kvalifikacija zahvaljujući golovima Filipa Malbašića, ali je potpuno slavlje pokvario pogodak Ružomberoka u finišu meča - 2:1 (2:0).

Uspešan start Vojvodine, ali uz primljen gol!

U prvoj takmičarskoj utakmici sezone, ni mesec dana otkako je Radoslav Batak obavio prozivku, "stara dama" je upisala pobedu na svom "Karađorđu" savladavši slovački Ružomberok u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Slovačke "Ruže", kako je nadimak Ružomberoka, "sekao" je najbolji strelac Vojvodine iz prošle sezone Filip Malbašić sjajnim golovima u 8. i 21. minutu.

Ali...

Potpuno slavlje u Novom Sadu "upropastio" je Danijel u 81. minutu kada je smanjio rezultat.

Revanš je na programu za sedam dana u Slovačkoj, a rezultat prvog meča daje nadu "lalama" da će u narednoj rundi na sever Evrope odakle već norveški Bran osluškuje ime svog narednog protivnika.

VOJVODINA - RUŽOMBEROK 2:1 (2:0)

U najavi meča Radoslav Batak je istakao da bi voleo pobedu uz neprimljen gol, ali to njegova ekipa nije uspela. Emil Rockov je u dva navrata odlično intervenisao i sačuvao svoj gol, dok bez obzira na to zadnja linija nije ulivala poverenje.

Nesiguran je bio Nikola Kovačević, i novi kapiten Bogdan Planić je grešio, dok je danas ofanzivno odlični Dženan Bureković umalo postigao autogol.

Ipak, sreća nije bila na strani Vojvodine kada je u 81. minutu Danijel primio loptu u srcu šesnaesterca, iskoristio to što bek iz Bosne i Hercegovine ne može snagom da odgovori na njega u duel igri, i postigao gol za slavlje Slovaka...

No, to se neće pamtiti iz ovog meča, i popravljivo je pred naredne mečeve, ali će publika na "Karađorđu" pamtiti GOLČINE Filipa Malbašića iz prvog poluvremena.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Kovačević, Planić, Bureković, Jovančić, Vukasović, Mesarović (od 74. Bubalo), Trujić, Subotić (od 83. Mihajlović) i Malbašić.

RUŽOMBEROK: Mačik, P. Maslo, J. Maslo, Meniš, Kupec, Sapara (od 76. Dubek), Ćose (od 60. Takač), Kohan, Gal-Andrezli, Lačni (od 60. Gerets) i Danijel.

Prvo je fauliran u začetku napada i imao sreće da sudija iz Turske produži akciju jer ju je on završio kada je iskoristio odbijenu loptu Slovaka i poslao raketu desni ugao ugao gola Mačika.

Desetak minuta kasnije još jednom je čuvar mreže Ružomberoka bio nemoćan.

Dženan Bureković je odlično prošao po levoj strani, poslao izvrsnu loptu na ivicu kaznenog, odakle je Filip Malbašić uhvatio volej i poslao loptu tik uz levu stativu Mačika.

Vojvodina je loše ušla u drugo poluvreme, ali oslobodili su se brzo početnog naleta i pripretili preko Planića i Trujića, međutim Ružomberok je uspeo da postigne gol koji im, ako ništa drugo, daje nadu.

GOLOVI:

IZ MINUTA U MINUT:

90+3' - KRAJ MEČA! 2:1!

90' - Mihajlović!

Dobar korner Filipa Malbašića, dobro skače visoki napadač, ali pored gola...

83' - Subotića menja Stefan Mihajlović.

81' - Danijel! Gol za Slovake! 2:1!

Nije mirisalo da će Voša kapitulirati, ali odlično je prihvatio loptu Danijel i okrenuo se pored Dženana Burekovića i pogodio.

73' - Trujić u novoj šansi, sada iskosa sa desne strane, ali šutira pored. Aleksandra Mesarovića menja još novajlija Milan Bubalo, nekadašnji napadač Inđije. Odmah potom Emil Rockov sjajno brani svoj gol!

64' -
Žuti karton za Trujića zbog simuliranja...

59' - TRUJIĆ!

Mesarović sada odlično nalazi Trujića, a ovaj glavom pored gola... Voša hoće treći gol.

55' - PLANIĆ!

Prekinula je Vojvodina nalet Slovaka, odličan centaršut Burekovića iz kornera, Planić skače posle kornera, ali lopta završava na aut liniji.

55' -
Bureković sada u centru pažnje na drugoj strani terena, dobar šut, ali preko gola, uz pomoć živog zida Slovaka.

53' -
Vojvodini je potrebno da se trgne. Nespretna intervencija Dženan Burekovića, ali Emil Rockov sprečava autogol.

48' -
Bolje Slovaci ulaze u drugo poluvreme, opasne dve prilike, ali sve ide preko gola.

45+2' - Kraj prvog dela igre u kom je Vojvodina iskoristila svoje šanse i ima odličan rezultat.

42' -
Pao je tempo, ali ne i temperatura u Novom Sadu. Radoslav Batak je na kratko bio u kadru u televizijskom prenosu i najbolje se na njegovoj košulji videlo koliko je vruće u Srbiji.

37' -
Zanimljiv statistički podatak, Ružomberok ima posed lopte 58%.

34' -
Dobar sada Nikola Trujić na desnoj strani, lepo vara Kupeca, ali šalje neupotrebljivu loptu na pet metara.

29' -
Debitant Aleksandar Mesarović igra odlično za sada, popunjava poziciju na kojoj je do sada igrao Meleg, a sada uspeva i da uputi svoj prvi šut u seniorskom fudbalu. Iskosa, sa leve strane - pored gola. Biće ih još hiljade i hiljade!

25' -
Odličan prodor Subotića sa leve strane ka sredini, i šut, ali dobar sada Mačik.

21' - GOOOOOOOOL! MALBAŠIĆ!

Idealan početak Vojvodine, verovatno niko nije ni pretpostavljao da će ovako dobar rezultat stajati na semaforu "Karađorđa" posle samo dvadeset minuta igre.

Sjajan je to bio napad, i fantastičan pas Dženana Burekovića sa leve strane, koji je na ivici kaznenog prostora pronašao Malbašića koji iz prve šutira neverovatno precizno, loše ga "čita" golman Ružomberoka, a lopta ulazi u mrežu, tik uz njegovu levu stativu.

Sjajan gol!

20' - Malbašić je raspoložen za fudbal, sada prihvata loptu na desnoj strani i iz mrtvog ugla pogađa spoljni deo gola.

18' -
Mnogo panike u odbrani Vojvodine, vidi se da ovi igrači nisu igrali često. Greši Rockov, pa Planić, pa Kovačević - na kraju šut Sapare preko gola.

15' -
Opasna šansa u šesnaestercu Vojvodine, ali loš je to šut bio igrača Ružomberoka.

10' -
Neoprezan start Nemanje Subotića koji odmah dobija žuti karton.

8' - GOOOOOOOOL! MALBAŠIĆ!

Vojvodina je bila bolja i Vojvodina je povela već u osmom minutu meča.

Najbolji strelac iz prošle sezone dobio je jak udarac na početku akcije, sudija je dosudio prednost, a nakon centaršuta sa leve strane lopta se odbila do njega, na ivicu kaznenog prostora, odakle je uhvatio strašan šut i savladao Mačika.

Eksplozija oduševljenja na "Karađorđu", neverovatan gol!

1' - Meč je počeo, a odmah pokušava Filip Malbašić. Pored gola!

- U Novom Sadu je veoma toplo i temperatura je iznad 30 stepeni Celzijusa.

- Kapiten Vojvodine na ovom meču, pošto nema Antića, biće Bogdan Planić. Saopšteno je na sajtu UEFA.