Dinamo slavio u Rijeci

Čileanac Junior Fernandez strelac oba gola u derbiju hrvatskog prvenstva.

Ekipa Dinama istakla je "ranu" kandidaturu za povratak na hrvatski fudbalski tron, pošto je kao gost na stadionu Rujevica savladala aktuelnog prvaka države Rijeku - 0:2 (0:2).

Dvostruki strelac bio je Junior Fernandez, koji je u 11. minutu zamahnuo "levicom" i maltene promašio loptu, a onda imao sreće da ga ona pogodi u desnu i odbije se u mrežu.

Konačan rezultat Čileanac je postavio u 41. minutu, sigurnim udarcem sa "bele tačke", nakon što je Leonard Zuta igrao rukom.

Rijeka - Dinamo Zagreb 0:2, HNL peto kolo

Domaćin je u drugom poluvremenu imao potpunu inicijativu, naročito nakon drugog žutog kartona Jana Lecjaksa u 59. minutu, ali nije uspeo da postigne ni počasni pogodak.

Jelić je u 53. minutu iz neposredne blizine pogodio stativu, golman Dinama Livaković je 10 minuta kasnije paradom zaustavio odličan pokušaj glavom Austrijanca Gorgona, dok je delimično izblokirani centaršut Črnica u 84. minutu završio na prečki.

Dinamo iz pet odigranih utakmica ima 13 bodova i obezbedio je ostanak na liderskoj poziciji.

Rijeka je posle maksimalnog učinka u prva tri kola izgubila dva derbija - prvo od Osijeka u gostima (1:0), pa večeras od Dinama. Bez dileme, loša uvertira za plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona i gostovanje Olimpijakosu u sredu od 20.45...