Dinamo izbjegao poraz u 94. minutu (VIDEO)

Skenderbeg je do 94. minuta vodio u Zagrebu, ali je Dinamo zahvaljujući Anhelu Enrikeu izbjegao poraz u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Nakon što je ostao bez titule u Hrvatskoj poslije decenije dominacije, zagrebački Dinamo je u četvrtak uveče plesao po živcima svojih navijača i u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope!

U prvoj utakmici tzv. baraža za plasman u grupnu fazu drugog po jačini evropskog takmičenja, zagrebački tim je iznenađujuće gubio na "Maksimiru" od albanskog Skenderbega, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi uspio da prebaci loptu preko linije, ne i da zatrese mrežu, preko Anhela Enrikesa i izbjegne blamažu - 1:1 (0:1).

Gosti su pogotkom Liridona Latifija u 37. minutu nakon lijepe akcije koju je završio iz drugog pokušaja - 0:1 stigli do prednosti.

...

"Modri" nisu mnogo pokazali u na susretu pred 10 hiljada navijača na "Maksimiru", gdje su gosti posebno u prvom dijelu bili mnogo opasniji ispred golmana Dominika Livakovića, koji je već u 10. minutu morao da vadi loptu iz mreže.

Međutim, letonski sudija Lenis Treimanis je poništio pogodak Liridona Latifija iako je ponovljeni snimak pokazao da ofsajda nije bilo i da je linijski arbitar pogriješio.

Jedinu pristojnu priliku za Zagrepčane stvorio je Junior Fernandez, koji je iz slobodnog udarca bio za malo neprecizan, pa je lopta prohujala pored lijeve stative.

U nastavku je tim Marija Cvitanovića pokušavao da stigne do preokreta, ali nije uspio da realizuje nijednu od nekoliko stvorenih prilika, sve do 94. minuta kad je golmana Skenderbega prevario Anhel Enrikes - 1:1 za realnije šanse da se za sedam dana u Albaniji domogne grupne faze Lige Evrope.

...

Danski Midtjiland je poput Skenderbega tek u sudijskoj nadoknadi primio odlučujući gol na Kipru protiv Apolona (3:2), za koji se postarao Janis Pitas, dok je ukrajinska Oleksandrija uspjela da ostane neporažena u Bjelorusiji protiv Bate Borisova - 1:1.

Za razliku od Crvene zvezde u Krasnodaru (3:2), koja je izgubila protiv ruskog predstavnika, ali će s dva postignuta gola u Rusiji crveno-bijeli imati pristojnu šansu da u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" narednog četvrtka izbore plasman u Ligu Evrope.