Gruzija častila Srbiju - kiks Irske

Reprezentacija Gruzije otkinula bod Irskoj, koja sada zaostaje dva boda za Srbijom u Grupi D. Island kiksao u Finskoj.

Srbija je sa ubjedljivih 3:0 savladala Moldaviju i izdvojila se na čelu Grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pošto je Irska osvojila samo bod u Gruziji.

Selekcija koji vodi Martin O'Nil odigrala je 1:1 sa Gruzijom u Tbilisijom, pa sada ima 13 bodova, odnosno dva manje od „orlova“, s kojima će se sastati u narednom kolu.

Reprezentacija Gruzije nije uspjela da savlada Irsku uprkos dobroj igri i terenskoj inicijativu, ali je uspjela da prvi put u njihovih devet međusobnih susreta napusti teren neporažena.

Nije se činilo da će tako biti na startu ovog meča, pošto je Dafi pogodio već u četvrtom minutu.

Golman Makaridze je loše reagovao, a defanzivac  Braajtona poslo loptu glavom u mrežu za vođsstvo gostiju.

Gol Irska

Sredinom prvog poluvremaena Gruzija je imala dvije poluprilike, ali je lopta poslije prve otišla pored gola, a poslije druge Rendolf je dobro boksovao i otklonio opasnost.  Golman Irske istakao se i nešto kasnije nakon šuta Kvekveskirija.

Gruzija je konačno stigla do izjednačenja u 34. Minutu poslije lijepe akcije i pogotka Kazaišvilija.

Gol Gruzija

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom Ananinzea koji je šutirao pored stative, a uprkos terenskoj inicijativi opasnije šanse imali su Irci.

Gruzija je napadala, Irska je bila opasna iz kontranapada, ali su redom promašivali, Long, Meklin i na kraju Mekgidi u sudijskoj nadoknadi.

Nakon što su napravili senzaciju plasmanom na EURO 2016, gdje su se domogli četvrtfinala, Island je dobro krenuo u kvalifikacijama za još jedno veliko takmičenje, ali je kiksom u Finskoj ugrozio šanse da se nađe na Mundijalu u Njemačkoj.

Island je u subotu uveče poražen u Finskoj rezultatom 1:0 u meču Grupe I, pa će Hrvatska imati priliku da se pobjedom u odgođenom meču protiv Kosova izdvoji na vrhu tabele.

Ova utakmica večeras je počela na Maksimiru, ali je prekinuta nakon dvadesetak minuta igre zbog jake kiše i očajnog stanja terena.

Koban za „vikinge“ bio je Aleksander Ring koji je već u osmoj minuti meča postavio konačnih 1:0.

Šanse Islanđana da dođu bar do izjednačenja uništio je rezervista Rurik Gislason koji je u samo dva minuta dobio dva žuta kartona pa su gosti posljednjih 15-ak minuta odigrali sa igračem manje.

Ukrajina je iskoristila kiks Islanda i pobjedom nad Turskom 2:0 pretekla ga na tabeli, pa čak i zasjela na prvo mjesto, bar dok Hrvatska ne odigra zaostali meč.

U Grupi G Albanija je sa 2:0 savladala Lihtenštajn i zadržala teoretske šanse da se domogne baraža.

U derbiju ove grupe Španija je sa ubjedljivih 3:0 savladala Italiju, dvostruki strijelac bio je Isko, a treći gol postigao je Morata.