Peti uzastopni poraz Radnika!

Bijeljinski Radnik je u subotu u Širokom Brijegu upisao peti uzastopni poraz u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. GOŠK siguran kod „fenjeraša“ Viteza.

Premijer liga BiH (10. kolo): Široki Brijeg - Radnik 1:0, Vitez - GOŠK 0:3 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije Mladosti, Željezničara, Borca i Sarajeva bolji od bijeljinskog tima bili su fudbaleri Širokog Brijega rezultatom 1:0 (0:0).

Semberci nikad u istoriji kluba nisu slavili na „Pecari“, samo jednom i to prošle sezone su uspjeli da osvoje bod (2:2), pa je tradicija nastavljena i na današnjem prvenstvenom meču.

Istina, izabranici Mladena Žižovića su odoljeli u prvom poluvremenu protiv vrlo raspoloženih Širokobriježana, ali su poklekli odmah po povratku sa odmora.

Igrao se 49. minut kad je Dino Ćorić uputio precizan centaršut sa desne strane, a Luka Menalo glavom matirao Mladena Lučića - 1:0.

...

I u prvih 45 minuta utakmice Široki Brijeg je bio bolji rival na terenu i samo zahvaljujući bijeljinskom golmanu Lučiću, ali i nesnalažljivosti i nepreciznosti Josipa Ćorića, Marina Matića i Dejana Čabraje, domaćin nije stekao barem minimalnu prednost.

Najbolju priliku ipak je u samom finišu prvog poluvremena propustio Edi Baša, koji sa nekoliko metara nije uspio da pogodi mrežu Radnika poslije greške odbrane gostiju.

...
Izvor: Dailymotion

Međutim, ekipa iz Semberije se „probudila“ u posljednjih 20-ak minuta i u nekoliko navrata uspjela ozbiljno da zaprijeti golmanu Luki Bilobrku, da bi se potom Menalo i Čabraja našli u povoljnim situacijama ispred Lučića, ali se rezultat do kraja nije promijenio.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, D. Ćorić, Baša, Čabraja, Menalo, J. Ćorić, Lončar, Begonja, Marković.

RADNIK: Lučić, Arnautović, Beširević, Srećković, Peco, Krsmanović, Glišić, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

U drugom susretu ovog subotnjeg popodneva, GOŠK je protunjao kroz Vitez (0:3) i dodatno zakucao domaćina za dno tabele, a sebi osigurao četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Ekipu iz Gabele je u 13. minutu u vođstvo doveo Mirsad Ramić nakon greške domaće odbrane, da bi osam minuta kasnije iz jedanaesterca na 0:2 povisio Miljenko Bošnjak.

U drugom dijelu, tačku na ubjedljivu pobjedu stavio je Ramić svojim drugim pogotkom.

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Bibić, Zukić, Karić, Ćosić, Miletić, Šantić, Peko, Vuković.

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak, Radeljić, Đajić, Zolj, Ramić, Deak, Vego, Kobiljar, Sušić.