Poraz Krupe, pobjeda Radnika!

Poslije dva velika "skalpa" nad banjalučkim Borcem i Sarajevom na "Koševu", fudbaleri Krupe su dobro počeli i protiv Širokog Brijega, ali su gosti uspjeli da preokrenu i osvoje sva tri boda (1:2). Pobjeda Radnika protiv Viteza (2:0).

Premijer liga BiH (11. kolo): Krupa - Široki 1:2, Radnik - Vitez 2:0 Izvor: Samir Cacan/MONDO

Krupa nije uspjela da savlada Široki Brijeg, iako je odlično počela subotnji meč 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Slobodana Starčevića su stigli do prednosti u 16. minutu pogotkom Aleksandra Vukotića, ali je samo nekoliko minuta kasnije Danijel Kožul donio izjednačenje gostima iz Širokog Brijega.

Oba pogotka pala su gotovo na identičan način poslije centaršuta iz kornera i gužve u šesnaestercima!

Iako je u banjalučkom predgrađu viđeno još po nekoliko odličnih šansi ispred obojice golmana, samo je do poluvremena, golman Krupe Jovan Kutić vadio loptu iz svoje mreže.

Igrao se 37. minut kad je ekipa sa "Pecare" stigla do preokreta za koji se postarao Dino Ćorić.

Tim iz Krupe na Vrbasu je u nastavku dominirao, pokušavao je da stigne do izjednačenja ali nije uspio da stvori gotovo nijednu šansu iz kategorije stopostotnih zahvaljujući čvrstoj odbrani i sigurnom veznom redu izabranika Gorana Sablića, koji su zatvorili sve prilaze golu Luke Bilobrka.

Bio je ovo treći poraz Krupe u ovoj sezoni, dok je ekipa sa "Pecare" zabilježila sedmu pobjedu i učvršćivanje na drugom mjestu na tabeli.

Krupa: Kutić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Marjanović.

Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, D.Čorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije pet vezanih prvenstvenih poraza, bijeljinski Radnik je dočekao "fenjeraša" Vitez sa imperativom pobjede i već poslije desetak minuta praktično riješio meč 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Najprije je u devetom minutu mrežu gostiju iz Viteza načeo Aleksandar Glišić, da bi dva minuta kasnije na 2:0 povisio Dušan Hodžić.

Imali su Semberci još nekoliko dobrih šansi, ali do odlaska na odmor se više mreže nisu zatresle na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Semberska ekipa u drugom dijelu je "stala na loptu" i rutinski sačuvala prednost kojom je prekinula negativnu seriju pa trener domaćih Mladen Žižović, kojem se opasno drmala stolica tokom reprezentativne pauze, može biti zadovoljan izdanjem svog tima.

Radnik: Lučić, Radović, Arnautović, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Glišić, Hodžurda, Đurić, Šerbečić.

Vitez: Tirić, Brekalo, Tipurić, Peko, Karić, Ćosić, Mamić, Đerić, Bojo, Vuković, Šantić.