Prskalo uprskao, Hajduku bodovi u Rijeci!

Hajduk dobio jadranski derbi na Rujevici nakon dva lijepa pogotka kojima je kumovao i golman domaćih.

Splitski Hajduk savladao je Rijeku 2:1 u derbiju 18. kola hrvatskog prvenstva koji je obilovao uzbuđenjima, lijepim potezima, ali i greškama.

Pobjedom na Rujevici "bili" su preskočili upravo Rijeku i Osijek i popeli se na drugo mjesto sa 32 osvojena boda, odnosno devet manje od zagrebačkog Dinama koji ima i utakmicu manje.

Publika u Rijeci imala je šta da vidi na ovom meču, a već u trećem minutu vidjela je evrogol Tome Bašića, nakon što je Andrej Prskalo napravio kardinalnu grešku.

Golman domaćih je loše ispucao jednu vraćenu loptu i praktično je dodao protivničkom fudbaleru koji ga je lobovao sa 30 metara.

0-1

Samo osam minuta trajala je radost gostiju.

Riječani su izveli odličnu akciju koju je volejom u mrežu završio Filip Bradarić.

1-1

Mogla je Rijeka i do preokreta u prvih 45 minuta, ali je u posljednjim trenucima prvog dijela Gavranović za korak zakasnio na ubacivanje Kvržića, nakon čega su se njegovi saigrači uhvatili za glavu, ali i brojni navijači na tribinama.

Pravi šok uslijedio je na početku drugog poluvremena kada je Hajduk stigao do novog vođstva.

Igrao se 51. minut kada Župarić pokušao da izbije jednu loptu iskosa na ivici svog šesnaesterca, ali je pogodio Ercega, koji ga driblingom izbacuje iz ravnoteže, a onda šalje loptu kroz noge njemu i Prskalu za vođstvo Hajduka 2:1.

1-2

Samo dvije minute kasnije Gavranović je mogao da poravna, ali je golman Hajduka Karlo Letica odbranio njegov pokušaj iz vrlo dobre situacije.

Čuvar mreže gostiju za razliku od Prskala na drugoj strani imao je svoj dan. To je pokazao i u 67. minutu kada je odbranio jedanaesterac Gavranoviću i sačuvao tri boda svojoj ekipi.

Šampion Hrvatske napadao je do kraja meča, pogodio je i prečku, ali nije uspio da izbjegne sedmi poraz u sezoni koji ga je ostavio na četvrtoj poziciji, iza Dinama, Hajduka i Osijeka.

RIJEKA – HAJDUK 1:2 (1:1)