Gubili 0:2, promašili penal, ali izvukli remi

Sevilja je izbegla poraz, međutim nije uspela da prekine seriju mečeva bez pobede, pa će izlazak u Evropu naredne sezone najverovatnije morati da traži osvajanjem Kupa kralja.

Umalo da se ponovi novembarski duel Viljareala i Sevilje, kada je "žuta podmornica" vodila 2:0, ali je izgubila 2:3.

I ove subote Viljareal je imao dva gola prednosti, međutim, Sevilja je uspela da stigne do 2:2.

Remi više odgovara gostima, pošto su zadržali šesto mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Sevilja upisala i šestu utakmicu bez pobede u svim takmičenjima (petu računajući samo Primeru) i dovela u pitanje izlazak na međunarodnu scenu naredne sezone.

Klub iz Andaluzije šest kola pre kraja zaostaje pet bodova za petoplasiranim gradskim rivalom Betisom, a jedan za Viljarealom, ali ima šansu da se izbori za Ligu Evrope i kroz Kup kralja, u kojem naredne subote u finalu igra protiv Barselone.

Gosti su bili bolji veći deo utakmice, a poveli su u 36. minutu, kada se Dani Raba ubacio iz drugog plana i udarcem glavom realizovao centaršut Kastiljeha sa desne strane.

Kada je u 62. minutu za svega desetak sekundi Visam Ben Jeder dobio dva žuta kartona (oba zbog prigovora!) - i to posle samo osam minuta u igri - a potom i Serhio Asenjo odbranio penal Nolitu u 77, delovalo je da je pitanje pobednika rešeno.

Međutim...

Zbog igranja rukom koje je prethodilo penalu, posle šuta Nolita glavom, Haime Kosta je dobio drugi žuti karton, pa su timovi opet bili brojčano izjednačeni.

Promašaj nije demoralisao Nolita, već je iskusni centarfor u 78. minutu odlično reagovao u gužvi pred golom Viljareala i smanjio zaostatak. Potom je, u 82. minutu, usledila "bomba" N'Zonzija sa više oko 25 metara za konačnih 2:2.

Možda i najravnopravniji rezultat kada je u pitanju ova utakmica, ali svakako rezultat kojem će se najviše obradovati navijači Betisa...