Borčevi klinci učili od Zvezde (FOTO)

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

I imali su šta da nauče...

Borac Crvena zvezda prijateljske utakmice predpioniri 0:8, kadeti 0:2 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Predpioniri (dječaci rođeni 2006. godine i mlađi) i kadeti (2002.) Borca odigrali su danas dva prijateljska susreta protiv vršnjaka Crvene zvezde, a na oba meča slavili su Beograđani.

Susret sportskih prijatelja iz Srpske i Srbije otvorili su oni najmlađi.

Igrači koje s klupe predvodi Milan Stanivuković uspješno su parirali do sredine prvog poluvremena, nakon čega su beogradski "crveno-bijeli" pokazali da posjeduju više kvaliteta.

Sa dva brza pogotka najavili su konačno slavlje (0:2 na poluvremenu), koje je potvrđeno u nastavku meča.

Mladi fudbaleri Crvene zvezde raspucali su se u drugom poluvremenu, pa su sa još šest pogodaka u mreži domaćih ostvarili ubjedljiv trijumf 0:8.

Podsjetimo, godinu dana starija generacija Borca, predpioniri rođeni 2005. godine, trijumfalno su okončali takmičenje u Omladinskoj ligi Republike Srpske.

"Crveno-plavi" bili su najbolji na završnom turniru prvenstva na Sokocu, gdje su ostvarili pobjede protiv Drine iz Zvornika (1:0 u polufinalu) i trebinjskog Leotara (3:2 u finalu), te tako osvojili šampionsku titulu u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Nešto kasnije, pod svjetlošću reflektora, snage su odmjerili četiri godine stariji momci.

Sličan tok u prvom dijelu igre imao je i ovaj duel. Borčevci su se držali do finiša prvog poluvremena, kada su gosti, inače šampioni Srbije, uspjeli postići dva gola i na predah otići sa solidnom zalihom.

U nastavku se rezultat nije mijenjao, ostalo je 0:2.

"Ovaj meč nam mnogo znači u svakom smislu. Ovo je bio jedan spektakl i pravi pokazatelj da vidimo gdje smo u odnosu na šampiona Srbije. Imamo odlične odnose sa Zvezdom koji će biti još bolji", rekao je trener Borčevih kadeta Dragan Benić.