LE: Zrinjski i Hajduk u trećem kolu

Šampion BiH sa desetoricom stigao do trijumfa nad malteškom Valetom, Hajduk slavio i u Sofiji.

Poslije blamaže prvom meču u Mostaru gdje je Zrinjski remizirao 1:1 sa šampionom Malte, mostarski „plemići“ popravili su utisak u revanšu.

Ekipa Ante Miše savladala je u gostima Valetu rezultatom 2:1 i izborila plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Zrinjski je poveo prelijepim pogotkom Barišića u 30. minutu, ali je planove pokvarilo prvo isključenje Galića zbog oštrog starta, a potom i izjednačujući pogodak Borga poslije samo desetak minuta igre u nsatavku.

Šampion BiH uspio je ipak da sa desetoricom dođe do pobjede, a pogodak vrijedan plasmana u narednu rundu postigao je Filipović u 66. minutu.

VALETA – ZRINJSKI  1:2 (0:1)

/Borg 56 – Barišić 31, Filipović 66/

Uzbudljivo je bilo i u Sofiji gdje je Hajduk trijumfom 3:2 potvrdio minimalni trijumf iz prvog meča protiv Slavije.

Hajduk je poveo preko Jurića, ali su Bugari izjednačili iz penala u posljednjem minutu prvog poluvremena i nadali se da u nastavku mogu do dva pogotka.

Umjesto toga, na startu drugog dijela uslijedio je hladan tuš. Jedan igrač Slavije igrao je rukom, a Caktaš je sa „bijele tačke“ donio novu prednost Splićanima.

Slavija se nije predavala i pogotkom Jomova u 70. minutu ponovo je poravnala rezultat, da bi Caktaš svojim drugim golom postavio konačnih 3:2.

SLAVIJA – HAJDUK 2:3 (1:1)