Doduše, onaj od kartona...

Katastrofalan početak utakmice za Mančester junajted!

Meč protiv Njukasla, koji je u britanskim medijima označen kao "nevažan" jer će Žoze Murinjo u slučaju bilo kog ishoda dobiti otkaz, pokazao je da u Junajtedu trenutno malo toga funkcioniše, a možda najmanje igra...

Već posle 10 minuta na "Old Trafordu" Njukasl je postigao već dva gola nakon katastrofalnih grešaka Junajtedove odbrane koja u kom god sastavu da igra - igra loše.

Goste je u 7. minutu u vođstvo doveo brazilski vezista Kenedi posle greške Nemanje Matića, a potom i čitave odbrane kada je Ajoze Perez fantastično proigrao pozajmljenog igrača Čelsija. Bio je smiren Kenedi i gađao suprotni ugao.

Murinjo je besneo kraj klupe, a samo tri minuta kasnije japansko pojačanje Muto doneo je i drugi gol na meču, posle kornera kada je bio neometan u kaznenom prostoru.

Nikada se Junajtedu nije desilo da primi dva gola kod kuće u deset minuta!

Ipak, tim Žozea Murinja uspeo je u nastavku da napravi potpuni preokret (3:2), čini se da pridobije i navijače, a videćemo u narednim danima da li su i svom treneru sačuvali posao koji je ugrožen već duže vre.e

Režiser prenosa je naravno tokom najvećeg dela meča "zumirati" portugalskog menadžera koji deluje kao da nema dužu perspektivu na "Old Trafordu", a već nedeljama unazad priča se o tome da bi mogao da ga nasledi Zinedin Zidan.

A navijači su već doneli francuskog menadžera napravljenog od kartona...

Oni su se fotografisali ispred stadiona pored "kartonskog" Zidana, a videćemo u narednim danima da li će i "pravi" Zizu sesti na užarenu klupu Mančester junajteda. Ako neće - onda ćemo sigurno čuti šta o tome ima da kaže Žoze Murinjo...

Pratite nas i na Instagram profilu Mondo sport.