PSŽ se provukao, Napoli ispustio priliku

Napoli na "Parku prinčeva" dva puta vodio, ali je PSŽ u trećem minutu nadoknade postigao gol za 2:2. Borusija Dortmund razbila Atletiko Madrid na Vestfalenu.

Mnogi su Napolitance otpisali posle 0:0 u Beogradu. Navijači Crvene zvezde su se nadali da će upravo sa Napolijem voditi bitku za treće mesto posle tog remija, ali se u naredna dva kola spoznala prava snaga tima Karla Anćelotija.

Zbog čega su Italijani toliko žalili nakon propuštenih prilika na stadionu "Rajko Mitić" u prvom kolu Grupe C Lige šampiona. Iz razloga jer ih upravo ti izgubljeni bodovi mogu koštati plasmana u osminu finala elitnog takmičenja, ali i gol primljen u trećem minutu sudijske nadoknade u Parizu.

Anćelotijev sastav je odigrao sjajan meč, bio na korak od pobede protiv skupocenog Pari sen Žermena, međutim na kraju je osvojio samo bod – 2:2 (0:1)!

Možda i najbolja utakmica ove večeri odigrana je na "Parku prinčeva". Videli smo četiri gola i sijaset prilika na obe strane.

Kaljehon je u 29. minutu sjajno proigrao Lorenca Insinjea, spojio ga sa golom PSŽ-a, a 27-godišnji vezni fudbaler Napolija maestralno prebacio golmana domaće ekipe i utišao pun stadion u Parizu.

Pre nego što su gosti poveli, bilo je prilika na obe strane. Najbolju su propustili Italijani, koji su pogodili prečku preko Drisa Mertensa.

Sevalo je na obe strane i u drugom delu. Ređale su se šanse, a PSŽ je izjednačio u 61. minutu, tako što je Mario Rui loše uklizao i umesto u korner loptu poslao u svoj gol.

Međutim, Napoli je nastavio ozbiljno da preti i iz takve igre je opet poveo. Dris Mertens je bio na pravom mestu i efektnim udarcem postigao gol za 2:1. Ipak, najlepši momenat zabeležen je u trećem minutu sudijske nadoknade. Anhel di Marija je poslao "kiflu" sa 20-ak metara, lopta je bežala Ospini i na kraju završila u mreži.

Nema dileme da će Napoli, PSŽ i Liverpul do poslednjeg kola voditi veliku bitku za prva dva mesta i prolaz u osminu finala Lige šampiona. Englezi su trenutno u prednosti, ne samo što imaju šest bodova, već i zbog rasporeda, jer ih u sledećem kolu očekuje gostovanje u Beogradu, dok će "sveci" u grad podno Vezuva.

Borusija Dortmund je deklasirala Atletiko 4:0 na Vestfalenu. Barselona je bila sigurna protiv Intera, Porto je imao dosta sreće u Moskvi protiv Lokomotive, dok je duel Galatasaraja i Šalkea završen bez golova.

Prenose utakmica Lige šampiona možete gledati na kanalima Arene sport i mts TV.

Rezultati 3. kola:

sreda

Grupa A

Klub Briž - Monako 1:1 (1:1)
/Vesli 39 - Sila 32/

Borusija Dortmund - Atletiko Madrid 4:0 (1:0)
/Vicel 38, Gerero 73, 90, Sančo 83/

Tabela: Borusija 9, Atletiko 6, Monako 1, Briž 1.

Grupa B

PSV Ajndhoven - Totenhem 2:2 (1:1)
/Lozano 30, De Jong 87 - Moura 39, Kejn 55/

Barselona - Inter 2:0 (1:0)
/Rafinja 32, Đordi Alba 84/

Tabela: Barselona 9, Inter 6, Totenhem 1, PSV 1.

Grupa C

PSŽ - Napoli 2:2 (0:1)
/Rui 61ag, Di Marija 90+3 - Insinje 29, Mertens 77/

Liverpul - Crvena zvezda 4:0
/Firmino 20. Salah 45, 51p, Mane 80/

Tabela: Liverpul 6, Napoli 5, PSŽ 4, Crvena zvezda 1.

Grupa D

Lokomotiva - Porto 1:3 (1:2)
/Ant. Mirančuk 38 - Marega 26. Erera 35, Korona 50/

Galatasaraj - Šalke 0:0

Tabela: Porto 7, Šalke 5, Galatasaraj 4, Lokomotiva 0.

UŽIVO:

GOOOL!

Di Marija vrhunskom "kiflom" donosi bod Pari sen Žermenu! Igrao se 93. minut kada je Francuz pogodio.

GOOOL!

Potpop Atletika. Gerero postiže četvrti gol za Borusiju.

GOOOL!

Sančo u 83. minutu samo postavlja nogu za 3:0. Gece je sjajno izbacio Hakimija, a Marakonac nije bio sebičan.

GOOOL!

Đordi Alba je u 84. minutu obezbedio pobedu Barselone protiv Intera.

GOOOL!

Sadio Mane se iskupio za promašeni penal, koji mu je odbranio Borjan, a u Napulju Martens vraća prednost na stranu Napolija. Sve se to dešavalo u 80. minutu utakmica u Liverpulu i Parizu.

GOOOL!

Gerero postiže u 73. minutu gol za 2:0 u korist Borusije Dortmund.

GOOOL!

PSŽ je izjednačio u 61. minutu... Mario Rui je nesmotreno reagovao i pogodio svoju mrežu. Uklizao je u blok, ali je loptu skrenuo pravo u sopstven gol.

GOOOL!

Korona u 50. minutu postiže treći gol za Porto protiv Lokomotive.

GOOOL!

Salah iz sumnjivog penala postiže treći gol za Liverpul u 51. minutu!

GOOOL!

Mohamed Salah u 45. minutu postiže drugi gol za Liverpul, ali se ne raduje preterano.

GOOOL!

U Dortmundu... Aksel Vicel je šutirao sa preko 20 metara, lopta je zakačila nekoga i prevarila Jana Oblaka.

GOOOL!

Antun Mirančuk je smanjio na 1:2 u 38. minutu. Vrlo loša reakcija Porta.

GOOOL!

Porto je posle lošeg početka stogao do 2:0. Strelac je Erera, koji je glavom pogodio mrežu posle centaršuta sa desne strane.

GOOOL!

Rafinja dovodi Barselonu u vođstvo. Inter nije uspeo da se sačuva u 32. minutu.

GOOOL!

Napoli vodi! Lorenco Insinje dobija strašnu loptu, a onda maestralno prebacuje golmana i pogađa mrežu.

GOOOL!

Porto koristi penal. Marega u 26. minutu pogađa mrežu lokomotive.

GOOOL!

Prvi gol, nažalost, u Liverpulu. Firmino je strelac...

10' Fernandes je promašio penal za Lokomotivu protiv Porta. Iker Kasiljas je sjajno pročitao nameru fudbalera ruskog prvaka.

Posle desetak minuta igre na svim stadionima, nema golova, Nema ni većih prilika. Najbolju je za sada propustio Mohamed Salah na Enfildu protiv Crvene zvezde, a šansu je imao i Kavani na utakmici PSŽ - Napoli.