Kažnjen Sarijev pomoćnik "provokator"

Marko Jani moraće da plati 6.000 funti zbog "preterane" proslave izjednačujućeg pogotka na utakmici Čelsi - Mančester junajted 2:2.

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Engleske izrekla je novčanu kaznu Marku Janiju, asistentu menadžera Čelsija Mauricija Sarija.

On je posle gola Rosa Barklija za konačnih 2:2 u 96. minutu utakmice prešao granicu pristojnog ponašanja jednog člana stručnog štaba i time izazvao reakciju menadžera Mančester junajteda Žozea Murinja.

Do ozbiljnijeg sukoba nije došlo, a situacija se slegla kada se Sari ubrzo izvinio kolegi zbog ponašanja svog pomoćnika.

Engleska FA navodi da je Jani priznao krivicu za "neprimereno ponašanje", kao i da Murinjo nije kažnjen zbog njegove reakcje.

Derbi Premijer lige, odigran pretprošle subote na "Stamford Bridžu", završen je nerešeno nakon što je Čelsi postigao gol u poslednjem minutu sudijske nadoknade.