Parma prekinula uspješnu seriju Torina

Torinezi su do utakmice sa Parmom nanizali šest utakmica bez poraza (po tri pobjede i remija), ali je u 12. kolu Serije A prekinuta serija nepobjedivosti.

Parma nosi sva tri boda sa stadiona "Olimpiko Grande Torino".

Tim Roberta D'Averse odigrao je još jedan odličan meč u gostima, i zabilježio treću pobjedu na strani. Poslije Intera i Đenove, Parma je kao gost savladala i Torino, ovaj put 2:1.

Sve bitno na ovom meču desilo se u prvih 37 minuta, kada su viđena sva tri gola.

Žervinjo je nakon sjajnog solo prodora već u ranoj fazi susreta osigurao gol "viška" svom timu, da bi vođstvo Parme udvostručio Roberto Ingleze u 25. minutu. Sve što su domaći uspjeli je utješni gol koji je osam minuta prije odlaska na odmor postigao Danijele Bazeli.

Sa nova tri boda Parma je prešla u gorinj dio tabele, te se bodovno izjednačila sa Torinom, koji je prekinuo uspješnu seriju od šest prvenstvenih utakmica bez poraza (po tri pobjede i remija).

Takođe, nastavila je uspješnu tradiciju na gostovanjima na ovom stadionu. Parma je izgubila samo tri puta u dosadašnjih 15 susreta u gostima protiv "granate".