Štutgartu bod na "Vezeru"

"Švabe" su u petak uveče prekinule seriju od dva vezana poraza, remiziravši protiv Verdera u Bremenu (1:1) na premijernom meču 23. kola Bundeslige.

Važan bod u borbi za opstanak osvojili su fudbaleri Štutgarta!

Nakon što su poraženi na šest od posljednjih sedam prvenstvenih dvoboja, "švabe" su uspjele da ostanu neporažene u Bremenu protiv Verdera.

VERDER - ŠTUTGART 1:1 (1:1)

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu i to u prvom odnosno posljednjem minutu susreta na "Vezeru".

Samo što je počeo premijerni meč 23. kola Bundeslige, gosti su poveli pogotkom Švajcarca Stivena Zubera, koji je odlično reagovao na spuštenu loptu Marija Gomeza i između dvojice domaćih defanzivaca je plasirao u mrežu Verdera - 0:1.

Mogle su "švabe" da udvostruče vođstvo u 10. minutu nakon dvije šanse Gomeza, ali oba puta sjajno je intervenisao golman Verdera Jirži Pavlenka.

Češki golman je spasio domaćina i poslije kontranapada u 43. minutu kada je ponovo iskusni Gomez sam izišao ispred njega, pa je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena uslijedila kazna za ove promašaje gostiju.

Holanđanin Dejvi Klasen je dobio loptu od Maksa Kruzea na 20-ak metara od gola Štutgarta, a onda "iz koljena" odapeo projektil u sami ugao - 1:1.

U nastavku su više od igre imali domaći igrači, ali nisu uspjeli da terensku inicjativu krunišu novim pogotkom, prvenstveno zahvaljujući promašajima Nurija Sahina, Klaudija Pizara i Teodora Gebre Selasija, pa su su uknjižili osmi remi ove sezone.