Fudbaleri Željezničara su u okviru 22. kola Premijer lige BiH remizirali sa Slobodom.

Siromašna fudbalska predstava na Tušnju.

Jedan od derbija kola, ali i bh. fudbala nije ponudio igru u skladu sa renomeom dva tima, ali i pozicijama na tabeli, koje će obje ekipe zadržati do narednog kola.

SLOBODA - ŽELJEZNIČAR 0:0

Prva prilika je viđena nakon 18 minuta igre.

Nakon centaršuta Husejinovića sa strane, Pavić odbija, a Baraban makazicama šutira pored gola. Dvije minute poslije Pavić šutira sa distance, Vukliš izbacuje paradom u korner. U 21. minutu Alispahić šutira iz skraćenog kornera, ali Kjosevski jako dobro brani.

U posljednjoj minuti prvog dijela nakon gužve u kaznenom prostoru šutirali su Mujezinović i Krpić, ali su domaći otklonili opasnost. Potom je nakon jednog duela Vukliš udario u lice Sipovića zbog čega je dobio žuti karton. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 51. minuti Veselinović ubacuje iz kornera, Bogičević glavom šutira malo preko prečke. Baraban iskosa u 67. minuti pokušava, ali Kjosevski sigurno hvata. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Prije početka utakmice minutom šutnje odata je počast preminulom golmanu Širokog Brijega Krešimiru Bandiću.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Sipović, Bogičević, Pavić – Hajdarević, Šabanadžović – Veselinović (A. Zec od 86.), Mujezinović, Zajmović – Krpić.

Sloboda: Vukliš – Beganović, Ignjatović, Adžem, Ivetić – Hadžanović, Alispahić – Baraban (Zukić od 85.) , Husejinović (Vidović od 42.), Pršeš (Livančić od 60.) – Smajić.
Žuti kartoni: Vukliš, Zajmović, Hadžanović, Ignjatović, Stevanović.