Ispali Krasnodar i Spajić - Šapi od junaka do tragičara

Triler završnica u Rusiji. Čelsi bez milosti u Kijevu. Napoli prošao uprkos porazu.

Poznata su prva tri učesnika četvrtfinala Lige Evrope: Čelsi, Napoli i Valensija.

Londonski "plavci" bili su surovi prema Dinamo Kijevu i u gostima slavili još ubedljivije nego pre nedelju dana na Stamford Bridžu - 5:0, tako da su u narednu rundu otišli ukupnim rezultatom 8:0.

Junak večeri bio je Olivije Žiru, koji je postigao svoj drugi evropski het-trik. Prethodno je to učinio decembra 2015, kada je kao igrač Arsenala napunio mrežu Olimpijakosa.

Napoli je izgubio u Salcburgu, ali nedovoljno da bi bio eliminisan. Zahvaljujući pobedi 3:0 u prvom duelu, goste nije boleo poraz 1:3 u Austriji.

Deluje da je bilo neizvesno, međutim, italijanski predstavnik je prvi poveo, a Salcburg je treći gol postigao tek u nadoknadi. Da su to učinili ranije, možda bi domaći fudbaleri imali vremena i za četvrti, koji bi doneo seonzacionalno ispadanje Napolija. Ovako, ekipa Karla Anćelotija ostaje među glavnim favoritima za trofej koji donosi direktan plasman u Ligu šampiona.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Rusiji, gde je Valensija pogotkom u poslednjim trenucima uspela da stigne do 1:1 protiv Krasnodara i plasmana u četvrtfinale, pošto su "slepi miševi" kod kuće slavili 2:1.

Heroj gostiju bio je Gonzalo Guedeš, koji je sjajno reagovao na prodor Gameira u 93. minutu i preciznim udarcem u bliži ugao postigao gol za izjednačenje. Prethodno se varkom tela oslobodio Magomeda Šapija Sulejmanova i od 19-godišnjeg Rusa napravio tragičara.

A sekunde su ga delile od uloge junaka!

Samo osam minuta ranije, u 85, Sulejmanov je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora u dalji ugao i doneo prednost Krasnodaru, za koji je ponovo ceo meč odigrao vrlo dobri reprezentativac Srbije, Uroš Spajić... Upravo je mladi napadač i odveo Krasnodar u osminu finala, pošto je takođe u finišu utakmice pogodio mrežu Bajer Leverkuzena.

Ovaj put, ipak, nije imao dovoljno sreće...