Kaljari u prvom meču 28. kola Serije A savladao Fiorentinu, ali meč na Sardiniji obilježio je poništeni pogodak. Pogledajte...

U prvom meču 28. kola Serije A, Kaljari je pred svojim navijačima savladao Fiorentinu 2:1 (0:0) i tako zabilježio treći uzastopni trijumf, dok je tim Stefana Piolija, i na četvrtom prvenstvenom meču u nizu ostao bez pobjede.

Nakon veoma lošeg i nesadržajnog prvog poluvremena, Kaljari je u nastavak ušao sa mnogo većom željom, a takav pristup nagrađen je sa dva pogotka.

Prvo je u 52. minutu mrežu gostiju zatresao Žoao Pedro, da bi u 66. minutu na 2:0 povisio Luka Ćepiteli.

Prava je šteta što pogodak Luke Ćigarinija između ova dva gola nije priznat, jer bi sigurno bio u konkurenciji za najbolji ove sezone.

Naime, vezista Kaljarija odlučio se na šut sa svoje polovine, iznenadio golmana "viole", ali je na njegovu nesreću sudija Danijele Doveri odlučio da poništi gol jer je Ćigarini šutirao direktno u gol, iako je bio dosuđen indirekt za domaće.

Ipak, i ova dva gola bila su više nego dovoljna za trijumf tima sa Sardinije, s obzirom da gosti iz Firence, kod kojih je svih 90 minuta odigrao Nikola Milenković, na ovom meču nisu prikazali apsolutno ništa, sve do samog finiša.

Tada je počasni gol uspio postići Federiko Kjeza, ali to je bilo sve od "ljubičastih". Vremena za potpuni povratak nije bilo.

I na ovom meču odata je počast prerano preminulom Davideu Astoriju, koji je tokom karijere nosio dres oba večerašnja rivala.