Asistencija i gol, sezona iz snova za Kvaljarelu!

Osim golgeterskog rekorda (21 pogodak), u spektakularnom duelu sa Sasuolom, na kojem je viđeno osam pogodaka, sjajni napadač Sampdorije popravio i svoj najbolji rezultat u asistencijama tokom jedne sezone u Seriji A.

Fabio Kvaljarela je u životnoj formi!

Povratnik u redove reprezentacije Italije i u visokoj pobjedi Sampdorije protiv Sasuola 5:3 (3:1) pokazao je da je zaslužio poziv u nacionalni tim "azura", nakon što je danas postigao 40. pogodak u posljednje dvije sezone!

Sjajni, 36-godišnji golgeter bio je strijelac drugog od ukupno četiri pogotka za svoj tim, čime je stigao do 21. ovosezonskog kola u Seriji A, što mu je rekord karijere.

Kvaljarela je kod prvog gola upisao asistenciju, a bilo je to njegovo već sedmo dodavanje za pogotak u Seriji A, čime je i po ovom parametru oborio lični rekord u jednoj takmičarskoj sezoni.

REKORD

Fabio Kvaljarela na 27 ovosezonskih utakmica u Seriji A postigao je 21 gol i zabilježio sedam asistencija. Prošle sezone, koja je bila njegova najproduktivnija u karijeri do sada, 19 puta tresao je protivničke mreže.

Đenovljani su odigrali odličan meč na "Mapei" stadionu, golovima Gregoara Defrela, Kvaljarele i Karola Linetija već u prvom poluvremenu najavili siguran trijumf, da bi kakvu-takvu nadu domaćinu vratio Žeremi Boga.

Ipak, već u prvom minutu nastavka Denis Prat pogodio je za 4:1, nakon čega je bilo jasno da Sasuolo spasa nema.

Uspio je Alfred Dankan, uz pomoć defanzivca Sampdorije Joakima Andersena, da prevari Emila Audera za 4:2, ali nedugo zatim gostu su postigli i peti pogodak, preko Manola Gabjadinija.

Spektakularan meč u Ređo Emiliji zaključio Kuma Babakar golom za 3:5 u 92. minutu.

Sampdorija se ovim trijumfom približila ekipama koje se bore za izlazak na međunarodnu scenu, dok se Kvaljarela novim golom učvrstio na vodećem mjestu najboljih golgetera Italije, sa dva pogotka više od drugoplasiranog Kristijana Ronalda.