Da li je Pjanić zaslužio isključenje? (ANKETA)

Pogledajte video koji dovodi u ozbiljnu sumnju odluku sudije Denija Mekenlija da pokaže crveni karton vezisti Bosne i Hercegovine Miralemu Pjaniću protiv Grčke (2:2) u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2020.

Imali su izabranici Roberta Prosinečkog 2:0 na poluvremenu, potom je došla kobna 64. minuta dvoboja na "Bilinom polju" u kojoj se dogodio preokret u grčku korist.

Najprije je holandski sudija Deni Mekenli pokazao na penal, koji je realizovao Kostas Fortunis, da bi praktično u narednih nekoliko trenutaka isključenje zaradio Miralem Pjanić, inače strijelac majstorskog gola iz slobodnjaka u prvom dijelu.

Arbitar je poslije starta veziste Juventusa nad Karlosom Zekom, odmah izvadio crveni karton što je bilo čudno i selektoru Robertu Prosinečkom, i pokazao mu put u svlačionicu.

Izgledalo je na "prvu" da je Holanđanin s pravom isključio Pjanića, ali novi video snimak pokazuje da kontakt, po svemu sudeći, nije postojao.

Prosudite sami...

...
Izvor: Dailymotion/visionhd

Pjanić je nakon susreta izjavio da nije zaslužio isključenje.

"Mislim da sam prestrogo isključen. Išao sam na loptu, nju sam i dirao, možda sam zakačio protivničkog igrača, ali sigurno sam prvu zahvatio loptu. Iskreno se nadam da ću moći igrati protiv Italije, odnosno da neću biti suspendovan na dvije utakmice”, rekao je fudbaler Juventusa izvještačima iz Zenice.