Donaruma vodi Milan ka Ligi šampiona!

Pjontek i Suso pogađali su za veliku pobjedu Milana u borbi za Ligu šampiona, ali junak "rosonera" je Đanluiđi Donaruma.

Da golman Milana nije u 50. minutu odbranio penal Ćanu u trenucima kada su napadači Milana promašivali, a nervoza se prenijela i na odbranu koja je skrivila penal nad Paganinijem,pitanje je kakav bi bio ishod meča na San Siru.

Donaruma je međutim pročitao napadača Frozinonea i odbranio njegov udarac što je bio okidač za fudbalere u crveno-crnom.

Milan je u narednih petnaest minuta postigao dva gola za veliku pobjedu 2:0 nad Frozinenom u posljednjem meču na San Siru ove sezone.

Promašivao je Milan, tačnije Fabio Borini na početku drugog poluvremena, prvo prije penala sa nekih 12 metara, a potom poslije penala kada je sa samo dva metra od stative iskosa loptu umjesto u mrežu poslao u teren paralelno sa gol-linijom.

Ono što nije uspio Borini, jeste Kžištof Pjontek. I tada je šutirao Borini, a njegov udarac od zemlju Pjontek je kroz noge golmanu skrenu u mrežu za vođstvo Milana 1:0.

Odahnuli su navijači Milana, da bi San Siro u 66. minutu.

Čalhanoglu je izborio slobodan udarac na ivici šesnaesterca , a Suso izveo savršen slobodan udarac i pogodio za 2:0.

Donaruma ne samo da je odbranio onaj penal u odlučujućim trenucima meča, već je tri minute prije kraja fantastičnom intervencijom odbranio volej Valcanije sa nekih pet,šest metara i spriječio bilo kakvu neizvjesnost.

Abate umalo tragičar na oproštaju

Ignjacio Abate odigrao je protiv Frozinonea svoj posljednji meč u dresu Milana.

U svom posljednjem, 325. nastupu za "rosonere" skrivio je penal koji je Donaruma odbranio, a zamijenjen je pet minuta prije kraja kada su ga navijači Milana ispratili ovacijama.

Milan je tako stigao do važne pobjede kojom je izbio na četvrto mjesto, bar do završetka duela između Juventusa i Atalante.

"Rosoneri" i Atalanta imaju po 65 bodova, Roma je šesta sa 63 boda, dok je sedmoplasirani Torino sa 60 bodova definitivno ostao bez šanse da izbori plasman u Ligu Evrope.

Borba za Ligu šampiona biće odlučena u posljednjem kolu u kojem će Milan gostovati SPAL-u, Atalanta će u Đenovi ugostiti Sasuolo, A Inter koji večeras igra protiv Napolija sljedećeg vikenda dočekaće Empoli, kojem su očajnički potrebni bodovi za opstanak.