Argentini se ovo 40 godina nije dogodilo

"Gaučosi" prvi put od 1979. poraženi na otvaranju Kopa Amerika. Sjajna Kolumbija upisala tri boda.

Argentina pošteno nije ni odigrala utakmicu na Kopa Amerika, a već je dovela u pitanje prolaz u drugu fazu. Ekipa koju opet kao kapiten predvodi jedan od najboljih igrača svih vremena, Lionel Mesi, doživjela je poraz na startu turnira od Kolumbije – 2:0 (0:0).

"Gaučosi" su tako doživeli prvi neuspjeh na otvaranju Kopa Amerika još od 1979. godine. Pune četiri decenije bili su neporaženi, ali se dogodio i taj dan…

Falkao, Gavdrado i Džejms Rodrigez bili su udarna pesnica Kolumbije, a poslije daleko bolje igre u prvom poluvremenu, nisu stali ni u drugom, kada su i slomili Argentinu.

Rodžer Martinez postigao je prvi gol u 71, a rezervista Duvan Zapata potvrdio pobjednika pet minuta prije kraja utakmice.

Argentina u narednom meču igra protiv Paragvaja, dok se Kolumbija sastaje sa Katarom.