''Panceri'' od 1:2 do 4:2 za finale EP!

Njemci u finalu EP za igrače do 21 godine igraju sa pobjednikom duela između ''trikolora'' i ''crvene furije''!

Mladi ''panceri'' prvi su finalisti Evropskog prvenstva koje se održava u Italiji i San Marinu!

Puleni Štefana Kunca danas su na stadionu Renato dal'Ara u Bolonji rezultatom 4:2 na pleća bacili Rumuniju, najprijatnije iznenađenje turnira, i zakazali borbu za zlatnu medalju sa boljim iz meča između Francuske i Španije, koji se igra od 21 čas u Ređo Emiliji.

Stvari su dobro počele za Njemce koji su rezultatsku prednost stekli u 21. minutu golom Amirija.

Međutim, do odlaska na odmor rumunski nacionalni tim je uspio da preokrene rezultat i u drugih 45 minuta uđe pri minimalnom vođstvu.

Oba puta poentirao je najbolji pojedinac u ovoj selekciji George Puškaš: prvo u 26. minutu sa bijele tačke, a potom osamnaest minuta kasnije kada je odlično odreagovao na astenciju Ivana i udarcem glavom matirao Nubela.

Šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Njemačkoj da stvari vrati na početak - drugi dosuđeni jedanaesterac na meču valorizovao je Valdšmit.

Rezultat 2:2 na snazi je bio sve do finiša meča, u kojem su branioci trofeja postigli dva gola iz slobodnih udaraca i izborili pravo da se posljednjeg junskog dana bore za trofej.

U 90. minutu je ponovo pogodio Valdšmit, a zatim je, nakon prekršaja i crvenog kartona Paškanua, u nadoknadi drugog poluvremena svoj drugi gol na ovom duelu postigao Amiri.