Argentini bronza, Mesiju CRVENI i tuča sa Medelom

U meču za treće mjesto na Kopa Amerika, Argentina pobijedila Čile 2:1, a Lionel Mesi dobio drugi crveni karton u karijeri.

Drama u Sao Paulu!

Argentina je osvojila bronzu, dok se Čile, posljednji šampion Kopa Amerika, mora zadovoljiti četvrtim mjestom.

Ali, utakmicu je obilježila tuča u kojoj su učestvovali Lionel Mesi i Gari Medel. Obojica su dobili crvene kartone, a to je tek drugo isključenje u karijeri za jednog od najboljih fudbalera svih vremena.

Zašto je Mesi dobio crveni karton? VIDEO

"Gaučosi" su do prednosti stigli u 12. minutu sjajnom "podvalom" Mesija, koji je sa centra brzo izveo slobodan igrac i gurnuo u mat poziciju Serhija Kuna Aguera, a napadač Mančester sitija zaobišao golmana Čilea i plasirao loptu u mrežu - 1:0.

Deset minuta kasnije, Argentina je udvostručila prednost majstorskim potezom Paula Dibale, koji je najprije kroz noge propustio loptu i zbunio svoje čuvare, a onda i pogodio suprotan ugao - 2:0.

U 37. minutu Mesi i Medel su zaradili isključenja, crveni karton je zaslužio Čileanac, a zvijezda Barselone je na "pravdi Boga" morala ranije pod tuš, da bi potom u drugom poluvremenu sudija dosudio penal za branioca titule uz konsultaciju VAR-a.

Siguran sa "kreča" bio je Arturo Vidal, ali to nije pomoglo Čileu da izbjegne poraz i poslije dvije uzastopne titule osvoji samo "drvenu" medalju.

S druge strane Argentincima je ova iz Brazila četvrta bronza u istoriji uz čak 12 titula od kojih je posljednja osvojena 1993. godine.

U borbi za trofej najboljeg na kontinentu sutra uveče igraće Brazilci i Peru.