Težak poraz Titograda na "Stadionu Bugarske armije"

"Latino" CSKA obesmislio je revanš u Podgorici, dok na "Poljudu" za devet dana neće biti toliko napeto zahvaljujući 19-godišnjem debitantu u "bilom" dresu, Dolceku.

Fudbaleri Titograda iz Podgorice doživjeli su težak poraz na startu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Momci trenera Dragoljuba Đuretića primili su četiri gola ovog utorka uveče na "Stadionu Bugarske armije" u Sofiji, na kom su briljirali brazilski internacionalci.

Evandro je u 40. minutu "načeo" ekipu nekadašnje Mladosti, koja je u drugom poluvremenu primila još tri pogotka: CSKA Sofija - OFK Titograd 4:0 (1:0).

CSKA Sofija: Černiauskas - Atanasov, Galabov, Tomas, Žeferson - Pinto, Rodrigeš - Evandro, Fabrini, Keri – Sove.

Titograd: Ivanović - Roganović, Adžanah, Banović, Živković - Raičević, Nikolić - Mamadu, Pavlović, Novović - Đalović.

Portugalski internacionalac Tijago Rodrigeš asistirao je kod prvog, a postigao drugi gol u 53. minutu. Stotinak sekundi kasnije u strijelce se upisao i Žeferson, a konačan rezultat u korist ekipe trenera Dobromirova Mitova postavio je jedan bugarski fudbaler, Kristijan Malinov u 72. minutu.

Crnogorski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope osnovan je 1951. i narednih devet godina nosio ime Mladost, nakon čega je preimenovan u Titograd. To ime "važilo" je do raspada SFRJ, pa je 1992. vraćeno "matično" ime, Mladost.

Prošle godine, međutim, šampion Crne Gore iz sezone 2015/16 treći put je promijenio ime, a drugi put nazvan nekadašnjim imenom prestonice.

Opširnije o utakmici čitajte na portalu naših kolega iz Podgorice, Mondo.me.

Ranije u utorak, fudbaleri splitskog Hajduka startovali su u Evropi teško izvojevanom pobjedom nad polu-amaterskim klubom sa Malte, prošlogodišnjim rivalom niškog Radničkog takođe u 1. kolu kvalifikacija.

Konačan rezultat na "Senetariju" postavio je debitant u bijelom dresu, 19-godišnji Ivan Dolcek, kojeg je trener Siniša Orešanin uveo u igru sredinom drugog poluvremena.

Pola sata kasnije, Dolcek je pogodio mrežu u prvom seniorskom nastupu za "bile": Gzira - Hajduk Split 0:2 (0:1).

Gzira junajted: Aber - Estaćo, Rodolfo Soareš, Artur Enrike, Konti - Sćeri, Muskat, Barbosa - Kone, Adejamo, Korvolan.

Hajduk Split: Duka - Jurić, Svatok, Ismajli, Brdarić - Nejašmić, Hamza, Žradi - Đurčo, Žairo, Delić.

Izraelski arbitar Gaj Libovic pokazao je na bijelu tačku u 44. minutu, kada je jedan defanzivac ekipe trenera Đovanija Tedeska rukom zaustavio pokušaj Adama Đurča. Ni prvi pokušaj Mađara sa 11 metara nije bio dovoljan za vođstvo, jer je Džastin Haber odbranio stidljiv šut, ali tako da je Đurčo dobio treću šansu koju nije mogao da promaši.

Tomislav Duka maestralnom odbranom sačuvao je Splićanima vođstvo u 49. minutu, kada je "skinuo" zicer Hamedu Koneu, a kada je Tedeskov tim promašio još par dobrih prilika, uslijedila je kazna duboko u nadoknadi vremena.

Dolcek je duplirao prednost pred revanš na "Poljudu" za devet dana u 96. minutu utakmice.

Hajduk je igrao polufinale Kupa UEFA u sezoni 1983/84 i izgubio od Totenhema, kao i četvrtfinale Lige šampiona u sezoni 1994/95, kada je bolji bio Ajaks.