Radnik "razbio" Tuzlake, Željo siguran u nastavku

Semberci su protiv Tuzle siti posao završili u prvom poluvremenu (3:0), dok je Željezničar u nastavku slomio otpor domaće Mladosti (0:2) u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH (2. kolo): Radnik - Tuzla siti, Mladost - Željezničar Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Poslije nesrećne eliminacije iz Evrope od Spartaka iz Trnave, Radnik je na startu prvenstva BiH poražen na "Tušnju" od Slobode (2:1), da bi u subotu sigurnom igrom protiv Tuzle siti u prvom poluvremenu trasirao put ka prvom trijumfu ove sezone.

Izabranici Mladena Žižovića slavili su rezultatom 3:0 (3:0), ali je trijumf mogao da bude još ubjedljiviji!

Već na otvaranju utakmice u Bijeljini, preciznije u šestom minutu, domaćin je poveo lijepim pogotkom Dejana Maksimovića.

Primio je loptu na ivici kaznenog prostora i iskosa pogodio mrežu Azira Muminovića - 1:0.

Maksimović je udvostručio prednost Radnika u 35. minutu iz jedanaesterca, nakon što je penal zaradio Mahir Karić, novo pojačanje Semberaca - 2:0.

Tri minuta kasnije na semaforu Gradskog stadiona u Bijeljini pisalo je 3:0 poslije fantastičnog slobodnog udarca sa 30 metara koji je izveo kapiten Velibor Đurić.

U nastavku su domaći malo "povukli ručnu" s obzirom na visoko vođstvo, ali opet su bili opasniji po gol i samo zahvaljujući golmanu Aziru Muminoviću, ekipa Milenka Bošnjakovića nije doživjela još ubjedljiviji poraz u Semberiji.

Na obje utakmice zbog velikih vrućina su iskorišteni tzv. sudijski tajm-auti za osvježenje igrača u Doboju kod Kaknja i Bijeljini.

RADNIK: Kozić, Šubert, Simonović, Bečelić, Radović, Maksimović, Popara, Mekić, Đurić, Karić, Peco.

TUZLA SITI: Muminović, Kojić, Efendić, Musić, Terzić, Hadžanović, Sesar, Husejnović, Nukić, Crnkić, Ubiparip.

Prvu pobjedu ove sezone upisao je i sarajevski Željezničar i to na teškom gostovanju u Doboju kod Kaknja - 0:2 (0:0).

Željezničar je imao inicijativu većim dijelom susreta, stvorio je nekoliko solidnih prilika za pogodak, ali nije uspio da pogodi mrežu Mladosti u prvom poluvremenu.

Najbliži pogotku plavi su bili u 39. minutu kada je kapiten Sulejman Krpić šutirao sa ivice kaznenog prostora tik pored stative, a isti igrač se našao u identičnoj situaciji u 19. minutu kada je epilog bio gotovo identičan.

Mogao je i domaći tim da stigne do gola, ali je napadač Mladosti Mario Crnički loše zahvatio loptu petom u izglednoj situaciji ispred golmana Filipa Erića.

Međutim, u nastavku su stvari "legle" na svoje mjesto po izabranike Amara Osima...

Poslije incidenata navijača Želje i sukoba s policijom kasnio je početak drugog poluvremena, a već u 50. minutu gosti sa "Grbavice" su poveli.

Asim Zec je izbjegao ofsajd na pas Mujezinovića i uz dosta sreće uspio da prevari golmana Bukvića - 1:0.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je kapiten Želje Sulejman Krpić sjajnim udarcem glavom poslije centaršuta Mladena Veselinovića - 0:2.

Mogli su gosti sa "Grbavice" da stignu i do trećeg pogotka, da je rezervista Ermin Zec, koji je zamijenio brata Asima, ozbiljnije shvatio šut iz jedanaesterca u 90+4. minutu.

Međutim, Zec se odlučio na "panenku" i promašio cijeli gol!

MLADOST: Bukvić, Horić, Nikolić, Bajić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Dragutinović, Crnički, Isaković.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Sipović, Osmanković, Stevanović, Stanić, Hajdarević, Sadiković, Alispahić, Veselinović, A. Zec, Krpić.

Izvor: MONDO/Samir Cacan