Bleki "vukao" Fiorentinu, ali nedovoljno

Sjajan meč na stadionu "Artemio Franki", Napoli u goleadi odnio sva tri boda iz Firence. Gol Nikole Milenkovića, debi Franka Riberija i sjajna partija Lorenca Insinjea.

Publika na stadionu "Artemio Franki" u Firenci mogla je da uživa u spektakularnom meču Fiorentina i Napolija.

Viđeno je čak sedam golova, a gosti iz Napulja, nakon nekoliko preokreta, stigli su do pobjede rezultatom 4:3.

U timu Vinćenca Montele, starteri su bili Dušan Vlahović i Nikola Milenković, koji je odigrao još jedan meč, postigao i gol, ali to nije bilo dovoljno da se na premijeri u novoj sezoni upiše barem bod.

FIORENTINA - NAPOLI 3:4 (1:2)

Seriju pogodaka otvorili su domaći, vođstvom već u devetom minutu meča.

Golu je prethodio jedanaesterac, koji je igravši rukom skrivio Pjotr Zjelinski, a debitant u redovima "viole" Erik Pulgar rutinski pretvodio u 1:0.

Uspjela je Fiorentina zadržati prednost nekih pola sata, ali je onda uslijedio fenomenalan šut i sjajan pogodak Drisa Mertensa za 1:1.

Samo pet minutja kasnije, potpuni preokret. U 40. minutu još jedan debitant u timu domaćih Gaetano Kastrovili nespretno je reagovao pred svojim golom, srušio Mertensa, a poklon penal iskoristio je Lorenco Insinje i donio prvu prednost Napolitancima.

Zadržali su gosti vođstvo do odlaska na odmor, da bi novi egal na meču osigurao Milenković. Nakon udarca iz ugla sa desne strane, snašno je loptu glavom zakucao u mrežu rivala - 2:2.

Ipak, samo par minuta kasnije - novi gol za goste.

Sjajno je poslije dodavanja Insinjea gađao Hoze Kaljehon i Bartolomej Dragovski ponovo je savladan.

Odličan debi u dresu "viole" imao je i Kevin Prins Boateng. Četiri minuta nakon što je u 61. minutu zamijenio Vlahovića, uz riječi "srećno brate", postigao je sjajan pogodak i osigurao novo, treće izjednačenje na meču.

Ali, ni ovaj put zadovoljstvo na tribinama nije potrajalo. Praktično samo što se krenulo s centra, ponovo je Insinje pronašao rupu u domaćoj odbrani, nanišanio i pogodio za 3:4.

Omaleni napadač tako je sa dva gola, ali i dvije asistencije, izrastao u heroja pobjedničkog sastava.

I Frank Riberi dobio je šansu da upiše prvi nastup u Seriji A. Odigrao je posljednjih 15-ak minuta meča, ali nije uspio da donese prevagu na terenu i osigura svom timu barem bod.