Klop uvjeren: Penal za Napoli nije postojao!

Autori mondo.ba Autori Anadolija

''Za mene je sve jasno i čisto, nije bio penal jer Kaljehon je skočio prije bilo kakvog kontakta'', rekao je njemački strateg na klupi tima sa Enfilda

Jirgen Klop, menadžer Liverpula, bio je izuzetno nezadovoljan nakon sinoćnjeg poraza na otvaranju Lige šampiona od Napolija.

Nakon susreta je izrazio uvjerenje da nije postojao prekršaj za penal iz kojeg je domaćin došao do vodstva, a kasnije i pobjede rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe E.

Tako su "redsi" pohod ka odbrani titule šampiona Evrope otvorili porazom, a glavnog krivca za poraz vide u sudiji koji je u 82. minuti kontakt Endrjua Robertsona i domaćeg ofanzivca Hozea Kaljehona okarakterisao kao prekršaj za jedanaesterac.

Odluku glavnog sudije nije osporio VAR, tako da je Dris Mertens pogodio za vođstvo Napolija.

''Za mene je sve jasno i čisto, nije bio penal jer Kaljehon je skočio prije bilo kakvog kontakta. Ali, to ne možemo promijeniti, tako da moramo biti kritični prema sebi. U mnogim trenucima smo igrali dobro, pokazali smo dobar fudbal, ali nismo dali gol. U drugom poluvremenu smo imali tu divlju utakmicu, trčali smo mi, trčali su oni. Ubili su sve na terenu, ponovo preuzeli kontrolu i onda im je dosuđen penal. To nam neće pomoći, ali sam vidio i nakon susreta da nije bio penal'', istakao je Klop nakon sinoćnjeg duela na San Paolu.

U drugom susretu prvog kola grupe E Salcburg je u sjajnoj utakmici pred domaćim navijačima savladao Genk sa uvjerljivih 6:2.